8 Липня 2019
Новини

У ПЦУ пояснили дивну поведінку Філарета: може бути на «препаратах»

У ПЦУ пояснили дивну поведінку Філарета: може бути на «препаратах»

Незадовго до торішнього Собору Філарету прописали ліки, які різко погіршили його здоров’я. Про це повідав речник Київської митрополії архиєпископ Євстратій Зоря, пише «Укрінформ».

Торік напередодні Об’єднавчого собору патріарху тодішньої УПЦ КП Філарету лікарі порекомендували препарати, після яких він різко став втрачати працездатність.

«Жовтень-листопад-грудень (минулого року. – Ред.) – дуже важливо було зберегти єдність Київського патріархату. Потужні сили працювали на руйнування цієї єдності. Ці сили спрямовували свої зусилля і проти патріарха Філарета як предстоятеля», – розповів владика Євстратій.

Він також повідомив, що у дуже короткий проміжок часу різко погіршився стан здоров’я патріарха. Досліджуючи його стан, Зоря виявив новий препарат, який Філарету порадили вживати.

«На Покрову минулого року патріарх разом із митрополитом Макарієм служили на Софіївській площі молебень. Там він говорив проповідь, є відеозапис, помітно, що патріарх добре почувається. Буквально менше ніж за пару тижнів тут, в «Укрінформі», відбувається пресконференція. Це абсолютно інший стан», – пояснив Зоря.

За його словами, створювалося враження, ніби Філарет зістарився на десяток літ: через силу говорив, мав поганий вигляд. Таке погіршення тогочасного стану предстоятеля УПЦ КП речник митрополії пов’язує саме з новим медпрепаратом.

«Ситуація була дивна, бо йому порекомендували вживати певні препарати, і він різко почав втрачати працездатність: гірше говорити, гірше рухатися. І все це відбувається в такий критичний момент. Ми почали шукати причину, і єдиний наш висновок: дія нового препарату. Як тільки він перестав його приймати, він за тиждень прийшов у нормальну форму», – зауважив владика Євстратій.

Що саме приймає Філарет, Євстратій не контролював. Каже: «До медичної частини я ніколи не мав жодного стосунку. Біля патріарха є його племінниця, яка за фахом – лікар. Є лікарі, які супроводжують його багато років».

На думку єпископа, потужні сили, які і своїми, і чужими руками, працювали проти єдності Київського патріархату, намагалися використати всі можливі засоби для недопущення собору.

Відзначимо, днями почесний патріарх ПЦУ раптово з’явився в ефірі російського пропагандистського телеканалу «Росія24», де в інтерв’ю озвучив свої заяви, які останнім часом повторює, наче молитву. Мовляв, голова Православної церкви України Епіфаній спільно із екс-президентом Порошенком його ошукали, адже сам він мав очолити ПЦУ в Україні, тоді як Епіфаній відповідав би за закордон.

Той же Евстратій Зоря, коментуючи появу Філарета в ефірі «Росії24» зазначив, що «фактичним союзником Москви у боротьбі проти Томосу» патріарха зробила «хвороба». А недуга його, на думку Зорі, є очевидною, адже «здорова українська людина не дає інтерв’ю "Россия 24"».

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, суспільство, філарет, релігія, церква, православна церква україни
В тему