16 Червня 2019
Новини

На Волині у фермерів забрали землі на 4,5 мільйона гривень

На Волині у фермерів забрали землі на 4,5 мільйона гривень

На виконання рішенням господарського суду Волинської області від 16 квітня 2019 року, яким задоволено позовні вимоги Ковельської місцевої прокуратури, одне із фермерських господарств Ковельщини звільнило самовільно зайняту земельну ділянку площею 0, 44 га сільськогосподарського призначення ринковою вартістю близько 4,5 млн грн.

Пише «Конкурент»

Підставою для звернення прокурором до суду в інтересах держави слугувало самостійне виявлення місцевою прокуратурою факту порушення вимог земельного законодавства та у подальшому скерування інформації до уповноваженого органу – Головного управління Держгеокадастру в області, спеціалістами якого і зафіксовано самовільного захоплення фермерами ділянки.

З урахуванням того, що порушник не вжив заходів до усунення порушень вимог Земельного кодексу України у строки, визначені приписом контролюючого органу, зокрема щодо звернення із відповідною заявою, виготовлення проекту землеустрою щодо отримання землі в оренду, прокурор звернувся із позовом до суду.

За втручання прокуратури рішенням суду відновлено стан законності щодо користування земельною ділянкою та права територіальної громади.

Нині ж у ході огляду земельної ділянки начальником міськрайонного управління у Ковельському районі та місті Ковелі ГУ Держгеокадастру у Волинській області за участі голови фермерського господарства засвідчено, що ділянка звільнена, є придатною до використання, не розорана та не засіяна, про що складено акт.

Таким чином земельну ділянку сільськогосподарського призначення повернуто до державної власності.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему