7 Червня 2019
Новини

Мінімальні ціни на алкоголь будуть підвищуватись – міністерство

Мінімальні ціни на алкоголь будуть підвищуватись – міністерство

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України пропонує підвищити мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на горілку на 10,7%, на коньяк - на 9,1-9,5% і на вино - на 7,4-10,2%.

Як наголошується в пояснювальній записці до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету міністрів України від 30 жовтня 2008 № 957», опублікованому на сайті міністерства, зокрема, передбачається підвищити ціни на горілку і лікеро-горілчані вироби на 10,7%; віскі, ром і джин - на 7,3%; коньяк (бренді) - на 9,1-9,5% і вино - на 7,4-10,2%.

Необхідність підвищення цін обумовлена  подорожчанням компонентів виробництва: спирту, тари, комплектуючих, енергоносіїв.

«Тому на сьогодні розмір мінімальних цін не відповідає реальним витратам суб'єктів господарювання на виробництво і реалізацію алкогольних напоїв та потребує корегування», - сказано в пояснювальній записці.

Відзначається, що в якості бази розрахунків були використані звітні дані суб'єктів ринку алкогольних напоїв, скориговані з урахуванням прогнозного індексу цін виробників промислової продукції на 2018 рік.

Останній раз мінімальні ціни на алкоголь були підвищені в вересні 2018 року, сказано в документі.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Україна, алкоголь, ціни
В тему