31 Травня 2019
Новини

Нечупари радіють: бруд додає здоров’я

Нечупари радіють: бруд додає здоров’я

Деякі бактерії, що мешкають в ґрунті й бруді, можуть добре впливати на стан мозку, захищати від депресії й підвищувати здатність до навчання.

Звичайний бруд приховує в собі «ліки» від психічних розладів, — такий висновок зробили американські вчені, пише Здоров’я 24 із посиланням на ScienceDirect.

Під час дослідження вони виявили, що бактерії Mycobacterium vaccae, що містяться у ґрунті і бруді, можуть оздоровлювати мозок і психіку, стимулюючи ріст нервових клітин, що виробляють гормон серотонін. Останній знижує рівень тривожності.

Вчені експериментували над мишами. У корм тварин вони додавали бактерії Mycobacterium vaccae, після чого оцінювали вміння гризунів орієнтуватися в лабіринті.

Виявилося, що ті миші, які отримували їжу з бактеріями, у два рази швидше проходили шлях в лабіринті в порівнянні з тваринами, які не отримували такої добавки.

Крім того, у мишей, які вживали Mycobacterium vaccae, було менше симптомів стресу. Коли ж мишам перестали давати бактерії, їх здатність швидко і спокійно пробігати лабіринт через деякий час зникла.

За словами дослідників, під впливом цього виду бактерій у піддослідних мишей активізувався зростання мозкових нейронів, залучених у виробництві серотоніну. Він не лише забезпечував зниження тривожності, ай покращував процеси навчання.

За словами дослідників, Mycobacterium vaccae можуть покращувати роботу мозку і стан психіки і у людини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після «пікантного шоу» в центрі Львова п’яний німець наблював копам у Prius (відео)

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Світ, цікаві факти, курйози, Курйози
В тему

Останні матеріали