30 Травня 2019
Новини

Жовтий рівень: в Україні – штормове попередження

Жовтий рівень: в Україні – штормове попередження

В Україні оголосили штормове попередження через град та шквали.

31 травня у більшості західних, північних, центральних та Одеській областях грози, вдень подекуди град та шквали 15-20 м/с (I рівень небезпечності, жовтий)», – повідомили в Укргідрометцентрі.

Крім того, синоптики додали, що 30-31 травня на річках басейнів Західного Бугу та Прип'яті продовжиться поступовий ріст рівнів води на 0,1 – 0,5 м над поточними рівнями, очікується подальше затоплення заплав, сільгоспугідь, досягнення небезпечних відміток.

З очікуваними дощами та зливами 30 – 31 травня очікується (продовжується) підйом рiвнiв води над рiвнями на річках:

Закарпаття на 0.3-1.0 м, (у нижній течiї р. Боржава на 0.2-0.5 м, що зумовить ускладнення гідрологічної ситуації);

30 - 31 травня на річках басейну Західного Бугу (Львівська, Волинська обл.) очікується продовження поступового підйому рiвнiв води на 0,1 - 0,5 м над рівнями 29 травня на 08 год. Подальше затоплення заплавних територій та сільськогосподарських угідь на великих площах;

на рiчках басейну Прип’яті на 0.1-0.5 м, зберігається можливість подальшого затоплення заплав, с/г угідь; у Любешiвському р-ні Волинської обл. – початкового затоплення господарських споруд у ряді сільських населених пунктів;

При сильних зливах у Карпатському регіоні можливе формування значного мiсцевого та схилового стоку. В Карпатах зберігається загроза утворення локальних селевих потокiв.

У зв'язку з очiкуваними значними опадами, 31 травня та протягом доби 1 червня, на рiчках басейнiв Прута та Сiрету очiкується вiдновлення пiдйомiв рiвнiв води на 0,3 - 1,0 м над рiвнями 30 травня на 08 годину, без негативних наслідків.

Також у зв’язку iз значними дощами, ввечерi 30 травня та впродовж доби 31 травня на рiчках басейнiв Сяну, Днiстра (Львiвська, Iвано-Франкiвська обл.) очiкується пiдйом рiвнiв води на 0,2 – 1, 0 м над рiвнями 30 травня на 08 год, без негативних наслідків.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, штормове попередження, армія, Надзвичайні події, погода
В тему