27 Травня 2019
Новини

Рейтинг політичних партій, які проходять до парламенту-2019

Рейтинг політичних партій, які проходять до парламенту-2019

На парламентських виборах 2019 в Україні буде обраний новий склад Верховної ради.  

Тож які політичні сили мають шанс пройти в парламент IX скликання - пише РБК-Україна.

Рейтинги партій на вибори в Раду 2019

20 травня Володимир Зеленський заявив про те, що розпускає парламент VIII скликання, у зв'язку з чим чергові вибори у Верховну раду відбудуться достроково.

Голосування пройде в липні, але на даний момент вже з'явилися рейтинги партій, які будуть брати участь у парламентських виборах.

Згідно з даними соціологічних опитувань, подолати 5% прохідний бар'єр у Верховну раду можуть 6 партій:

 • «Слуга народу»
 • «Опозиційна платформа - За Життя»
 • Блок Петра Порошенка
 • Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»
 • «Сила і честь»
 • «Громадянська позиція».

Високі шанси потрапити в парламент нового скликання мають нові політичні сили «Слуга народу» (Володимир Зеленський), «Сила і честь» (Ігор Смешко), «Громадянська позиція» (Анатолій Гриценко), лідери яких також отримали великий відсоток підтримки виборців на минулих виборах президента.

Відзначимо, на з'їзді партії «Блок Петра Порошенка» Солідарність 24 травня було прийнято рішення про перейменування політсили. Оновлена партія екс-президента буде називатися «Європейська солідарність». За інформацією РБК-Україна, крім Порошенка до неї можуть увійти нинішній спікер Верховної ради Андрій Парубій і заступник секретаря РНБО Сергій Кривонос.

Національне соціологічне опитування: травень 2019

Партія президента Володимира Зеленського «Слуга народу» очолює передвиборний рейтинг. За неї готові голосувати 29,5% серед усіх опитаних (39,9% серед тих, хто точно збирається йти на вибори і визначився, кому віддати свій голос).

Друге місце в рейтингу у «Опозиційної платформи - За Життя». За партію Рабиновича, Бойко і Медведчука готові проголосувати 8,1% усіх опитаних (10,9% з невизначених).

Блок Петра Порошенка на позачергових виборах у Верховну Раду 2019 можуть підтримати 7,8% українців (10,6% серед тих, хто точно збирається голосувати).

Юлія Тимошенко йде на парламентські вибори з партією «Батьківщина», яка в рейтингу має 6,7% симпатій українців (9,1% визначилися).

Партія «Сила і честь», очолювана Ігорем Смешком, може пройти у Верховну раду IX скликання з таким відсотком голосів виборців: 3,8% серед всіх опитаних; 5,1% серед тих, хто точно буде голосувати.

Анатолій Гриценко з партією «Громадянська позиція» на парламентських виборах може набрати 3,7% (5% серед визначилися виборців).

За даними передвиборного рейтингу, від 1% до 5% підтримки українців ймовірно отримають:

 • «Опозиційний блок - Партія миру і розвитку» - 2,6% (3,5% серед тих, хто визначився);
 • Радикальна партія Олега Ляшка - 2,4% (3,3%);
 • Всеукраїнське об'єднання «Свобода» - 1,8% (2,4%);
 • Об'єднання «Самопоміч» - 1,5% (2%)
 • Партія «Голос» Святослава Вакарчука - 0,7% (0,9%).

Варто відзначити, що лідером антирейтингу став Блок Петра Порошенка «Солідарність». 43,9% опитаних українців ні в якому разі не готові віддати свій голос за цю партію.

Спільне соціологічне дослідження перед виборами у Верховну раду 2019 проводилося Центром «Соціальний моніторинг», Українським інститутом соціальних досліджень ім. Яременко та Соціологічною групою «Рейтинг» з 30 квітня по 10 травня у всіх областях України. Було опитано 3 тис. респондентів (похибка склала 1,1 - 1,83%).

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Політика, Україна, вибори, політична партія, депутати, вру
В тему

Останні матеріали