23 Травня 2019
Новини

Сигарети з фільтром і без: шокуючі дані американських досліджень

Сигарети з фільтром і без: шокуючі дані американських досліджень

Куріння сигарет без фільтра пов’язано з підвищенням ризику розвитку раку легенів на 40% в порівнянні з курінням сигарет з фільтром.

До такого висновку прийшли американські вчені, які вивчили інформацію про споживання тютюну і здоров'я американців - учасниках проекту National Lung Screening Trial, пише N+1.

Доповідь з результатами роботи вони представили на конференції ATC 2019, яку організовує Американське торакальне товариство.

Незважаючи на те, що великі медичні дослідження однозначно заявляють про те, що єдиний спосіб скоротити шкоду, що наноситься організму курінням, - відмовитися від тютюну взагалі, курці все одно шукають способи зниження ризиків, викликаних їх звичкою. Один з таких способів - сигаретний фільтр - активно використовується в тютюновій продукції з 1950-х років: штучні волокна фільтра, виконані з ацетилцелюлози, скорочують рівень смол і нікотину. Теоретично, можна знизити шкоду для організму курінням сигарет з фільтром (у порівнянні з сигаретами без нього), але до цих пір цього питання було присвячено мало робіт.

Дослідники з Медичного університету Південної Кароліни під керівництвом Джерарда Сільвестрі вирішили оцінити, як різні види тютюнової продукції пов’язані з ризиком розвитку раку легенів і смерті від нього. Для цього вони використовували дані з проекту National Lung Screening Trial: в ньому зібрана інформація про здоров'я майже 53,5 тисячі американців (варто відзначити, що в анотації до доповіді автори не зазначають, скільки саме людей було використано в їх роботі).

В якості змінних для аналізу вчені використовували випадки діагностики раку легенів і смертності від нього з одного боку, а з іншого - бажаний тип сигарет. Також дослідники вивчили і залежність від типу сигарет деяких звичок, пов'язаних зі споживанням тютюну: показник залежності від нікотину, кількість сигарет і інші.

Вчені з'ясували, що в порівнянні з тими, хто курить сигарети з фільтром, для тих, хто курить сигарети без фільтра, ризик розвитку раку легенів вище на 40%, ризик смерті від раку легенів вище в два рази, а від усіх причин - на 30%.

Також любителі сигарет без фільтра виявилися більше залежні від нікотину. Куріння різних різновидів легких і ультралегких сигарет не було пов'язано зі зміною ризику розвитку раку легенів і смерті від нього в порівнянні з курінням звичайних сигарет; тим не менше, дослідники з'ясували, що любителі легких сигарет менш залежні від куріння в порівнянні з тими, хто курить звичайні сигарети, а ось кидають курити вони рідше.

Ментолові сигарети і цигарки з іншими ароматизаторами в порівнянні зі звичайними сигаретами ніякого впливу на вивчені змінні не показали.

Автори дослідження прийшли до висновку, що куріння сигарет без фільтра пов'язано з підвищеним ризиком розвитку раку легенів і смерті від нього, хоча про причини такого взаємозв'язку вони не висловлюються - це необхідно буде вивчити в наступних роботах.

Ще одна стратегія, яку можуть використовувати курці, які бажають знизити шкоду від своєї звички - зменшення кількості сигарет. У минулому році, однак, вчені показали, що і це може бути марно: за результатами метааналізу 55 робіт виявилося, що зменшення сигарет не скорочує ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До 100 гривень за пачку сигарет: подорожчають алкоголь і тютюн

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Світ, куріння, здоровий спосіб життя, сигарети
В тему