19 Травня 2019
Новини

В Україні тривалість оплачуваної відпустки може бути збільшеною

В Україні тривалість оплачуваної відпустки може бути збільшеною

У статті 173 нової редакції Трудового кодексу пропонують збільшити тривалість оплачуваної відпустки в Україні з 24 до 28 календарних днів за кожен робочий рік.

Цю зміну вносять до Трудового кодексу, щоб привести його у відповідність із директивами Європейського Союзу – пише Антикор.

Згідно з європейськими нормами, тривалість основної відпустки має бути не менше чотирьох тижнів, що становить 28 днів, а робочий тиждень не повинен перевищувати 48 годин.

Так, у Норвегії, Швейцарії, Бельгії тривалість відпустки становить 28 днів, а в Данії, Фінляндії, Франції, Іспанії — аж 35 днів.

Ці соціальні гарантії безпосередньо пов’язані з ефективністю використання робочої сили. Якщо співробітник гарно відпочив, коефіцієнт корисності його роботи більший. Юрист В’ячеслав Коломійчук вважає, що країні треба орієнтуватися на розвинені європейські країни, тому Верховна Рада має ухвалити таку поправку.

Експерт також пояснив два важливих аспекти: збільшення відпустки не вплине на загальну кількість святкових і звичайних вихідних днів упродовж року; відпускні виплати мають бути збільшеними пропорційно до кількості днів.

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Україна, відпустка, робочі дні, режим роботи, економіка
В тему

Останні матеріали