15 Травня 2019
Новини

Слухання щодо «Північного потоку-2»: Путін готовий іти до кінця

Слухання щодо «Північного потоку-2»: Путін готовий іти до кінця

Енергетичне агентство Данії почало слухання щодо третього маршруту прокладання «Північного потоку-2» у своїй економічній зоні. Попередні два маршрути Данія заборонила.

Росія за жодних обставин не відмовиться від будівництва газопроводу «Північний потік-2». Проте керманич Кремля Володимир Путін зазначив, що з Туреччиною вести справи значно простіше, ніж з Євросоюзом, – пише Телеканал новин «24».

Мовляв, у випадку з Туреччиною потрібний був тільки один дозвіл, а щодо ЄС – то всі країни мали погодити будівництво, тобто необхідно всі 27 дозволів. І труднощі, які виникають, у Путіна викликають непорозуміння, оскільки переконаний, що пряме постачання російського газу до європейських країн в їхніх же інтересах, пишуть «РИА Новости».

«З турками легше працювати, ніж з європейцями. Ось Ердоган вирішив – зробив. А тут потрібно 27 країн, щоб домовитися. Роками жуємо жуйку, і нічого не відбувається – це сумно», – сказав Путін.

Проте додав, що як би складно не було вирішити питання «Північного потоку-2», Росія буде «йти до кінця і доведе проект до логічного завершення».

Зауважимо, російський морський газопровід в обхід України готовий вже на 48% (приблизно 1,1 тисячі кілометрів). Данія – остання країна, яка досі не видала дозвіл на будівництво «Північного потоку-2».

Тим часом Європарламент схвалив оновлену газову директиву ЄС. Вона поширює дію європейського енергетичного законодавства на морські газопроводи, зокрема «Північний потік-2». У ситуації з «Північним потоком-2» це означатиме, що за застосування правил ЄС до цього газогону відповідатиме, під наглядом Єврокомісії, – Німеччина. Тобто, «Газпром» не може бути єдиною компанією, яка користується трубопроводом.

На події, що розгортаються навколо російського газопроводу, відреагували у США – підготували пакет санкцій проти суден, що використовуються для прокладки глибоководних трубопроводів, які є у західних енергетичних компаній і які винаймає Росія для будівництва «Північного потоку-2».

Що таке «Північний потік-2»?Це друга гілка вже наявного «Північного потоку». Його проект передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю у 55 мільярда кубічних метрів газу на рік. Газопровід будують не тільки для того, щоб поширити свій вплив у Європі, а й щоб обійти транзитні збори України. Послуги транзиту російського газу до ЄС щороку приносять Україні по 3 мільярдів доларів.

«Північний потік-2» починається у російському Виборзі, проходить дном Балтійського моря та пролягає між країнами Балтики, Фінляндією, Польщею, Швецією, Данією та нарешті закінчується у німецькому Ґрейсфальді. Вже побудовано приблизно 1170 кілометрів газопроводу.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ, росія, володимир путін, північний потік-2
В тему