13 Травня 2019
Новини

Лучанам-боржникам відключатимуть воду без попереджень

Лучанам-боржникам відключатимуть воду без попереджень

Лучанам, які заборгували оплату за воду, будуть відключати водопостачання без додаткових попереджень.

Про це повідомили у прес-службі КП «Луцькводоканал».

Така нетерпимість до боржників пов'язана з тим, що з 1 травня вступив у дію закон, який надає право обмежувати водопостачання боржникам. Зокрема йдеться про положення ст. 26 Закону «Про житлово-комунальні послуги», що регулюють відповідальність споживача за неналежне виконання договору.

У підприємстві наголошують, що споживачі повинні погасити заборгованість до 20 травня, в протилежному випадку окремі з них ризикують лишитись без послуги водопостачання або водовідведення. КП «Луцькводоканал» залишає за собою право провести відключення водопостачання та водовідведення усім боржникам без додаткових попереджень в будь-який момент.

«Луцькводоканал» нагадав про те, що лучани-неплатники перебувають у списках боржників, які отримають останнє попередження щодо необхідності проведення розрахунків і оплати.

У разі непогашення у повному обсязі заборгованості за спожиті комунальні послуги протягом 30 днів з дня отримання споживачем попередження від виконавця, останній (крім виконавця послуг з постачання та розподілу електроенергії і природного газу) має право обмежити (припинити) надання послуг споживачеві. 

Сумлінні ж споживачі матимуть змогу користуватися водою за власною потребою без побоювань і їм не загрожує нарахування пені за несвоєчасну оплату послуг.

Нагадаємо, що до 1 серпня 2019 року заплановано встановити зовнішньобудинкові лічильники води на всіх житлових будинках. Виконання нових правил покладені на постачальників послуг, управителів житлових будинків та їх співвласників.

Ми писали, що закон передбачає закріплення за багатоквартирними будинками керуючих, які стануть посередниками між мешканцями та постачальниками послуг ЖКГ. Також лічильником комерційного обліку (від нього залежать суми в платіжках) вважається не квартирний, а домовий прилад обліку. У зв'язку з цим документом, мешканці багатоквартирних будинків повинні будуть платити за весь обсяг води і теплової енергії, який спожив їх будинок.

Споживачі комунальних послуг повинні пускати перевіряючих в своє житло. Також за борги послуги будуть відключати. Наприклад, якщо мешканці не сплатили квитанції, з 21 числа місяця їм почне нараховуватися борг. Виконавець зобов'язаний надіслати сім'ї, яка не платить, лист. У кращому випадку порушнику загрожують судові позови, в гіршому – відключення від послуг. Якщо людина, яка не оплатила послуги, не впускає перевіряючого, це буде привід для відключення. Все, що витрачається в будинку, буде оплачуватися мешканцями. Платити доведеться за будинковий лічильник. Якщо кубометри будуть якимось чином вкрадені, то за них заплатить весь будинок. Більш того, за борги будуть нараховувати пеню.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Волинь, суспільство, луцькводоканал, водопостачання, відключення води, луцьк, гроші, гроші
В тему

Останні матеріали