3 Травня 2019
Новини

Не знає мови: у Казахстані ЦВК не допустила до виборів кандидата у президенти

Не знає мови: у Казахстані ЦВК не допустила до виборів кандидата у президенти

Центральна виборча комісія Казахстану не допустила до участі у президентських виборах кандидата у президенти громадського діяча Жуматая Алієва.

Причиною відмови став провал Алієвим іспиту на володіння державною мовою. У письмовому завданні він допустив 19 помилок з пунктуації та стилістики, – пише Новинарня.

«За результатами проведеного іспиту лінгвістична комісія прийняла рішення, що кандидат у президенти не володіє вільно державною мовою. Враховуючи результат екзамену про неволодіння, був ухвалений протокол про невідповідність його вимогам Конституції і Конституційного закону про вибори, що пред’являються до кандидата в президенти», – зачитала проект постанови член Центральної виборчої комісії Ляззат Сулеймен на засіданні.

Член комісії зазначила, що згідно з другим пунктом постанови ЦВК відмовляє Алієву в реєстрації кандидатом у президенти. Раніше член лінгвістичної комісії Аділь Ахметов повідомив, що Жуматай Алієв не володіє казахською мовою. У письмовому завданні він допустив 19 помилок з пунктуації та стилістики.

Жуматай Алієв був висунутий громадським об’єднанням «Хали? демографіяси» 26 квітня 2019 року. У різні роки він працював в Адміністрації Президента, був ректором Центральноазіатського університету, заступником голови Асамблеї народу Казахстану, з 2012 по 2016 роки – депутат Мажилісу V скликання.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ, казахстан, вибори, президент, українська мова
В тему

Останні матеріали