2 Травня 2019
Новини

«Лайки-пригнітайки»: Супрун стурбована впливом соцмереж на психіку українців

«Лайки-пригнітайки»: Супрун стурбована впливом соцмереж на психіку українців

В. о. міністерки охорони здоров’я розповіла, як впливають на психічне благополуччя «оцінки» у соцмережах.

Реальне спілкування і близькість з людьми офлайн має більше переваг, ніж віртуальна взаємодія. Про це повідомила в Facebook в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, коментуючи намір Instagram приховувати лайки під постами задля психічного здоров’я користувачів, передає «Страна.юа».

«Останнім часом експерти багато говорять про шкоду соціальних мереж для здоров’я. До прикладу, про те, що вони роблять людей більш самотніми. Дослідження вказують, що кількість віртуальних друзів не підтверджує нашу соціалізованість і готовність спілкуватися, часом навпаки впливає на почуття самотності в реальному житті», – ідеться у повідомленні очільниці здоровоохоронного відомства. 

Як нагадала Супрун, існує безліч досліджень, які підтверджують негативні ефекти від надмірного користування соцмережами: додатковий стрес, підвищена тривожність, погіршення настрою і навіть депресії. До негативних наслідків відносять і розвиток залежності, зниження самооцінки і порушення сну.

Отже, щодо кількості лайків під фото і їхнього впливу на наше психічне здоров’я, глава МОЗу ділиться такими міркуваннями:

  • Отримати лайк — один з вагомих мотиваторів будь-якої діяльності в багатьох соцмережах. Лайки є основною причиною, чому люди розміщують публікації. Втім, не лише. Багато людей шукає відчуття підтримки, коли публікує щось у соціальних мережах. 
  • Деякі дослідження показали, що інвестиція у взаємовідносини у вигляді того самого лайка,збільшує відчуття підтримки. Такі прояви уваги найбільш ефективні, коли адресовані нам від близьких людей. 
  • В одному з опитувань серед підлітків Instagram визнано платформою, що має найбільший негативний вплив на психічне здоров’я. Попри те, що респонденти вказали, що тут вони мають достатньо простору для самовираження та самоідентифікації, вони вважають, що ця соціальна мережа пов’язана з високим рівнем тривоги, депресії, залякуванням та страхом втрачених можливостей (відчуттям, що потрібно завжди залишатися на зв’язку, щоби нічого не пропустити і щось не трапилося без вашої участі).  Зокрема, вони досить сильно переймалися тим, скільки лайків отримають їхні фото.
  • Фото в цій соціальній мережі можуть створювати нереалістичні очікування стосовно свого зовнішнього вигляду та сприяти низькій самооцінці. Саме Instagram, де персональні фотографії займають центральне місце серед контенту, сильно впливає на появу таких відчуттів.
  • Науковці також зазначають, що такі «винагороди», як лайк чи коментар, стимулюють вироблення дофаміну, як й інші приємні для нас речі. Втім, у соціальних мережах ми отримуємо як позитивні, так і негативні «винагороди», що, безумовно, матиме вплив на психічне здоров’я. 

«Із сьогоднішнім розвитком технологій важко спрогнозувати, як зміниться життя людей через невеликі інтервенції. Але стосовно психічного здоров’я можна стверджувати впевнено — спілкування в реальному житті, підтримка та відчуття близькості офлайн мають значно більше переваг», – підсумувала Уляна Супрун і додала: – Пам’ятайте, іноді важливо та корисно бути поза зоною досяжності. Тому намагайтеся балансувати час, який ви проводите в соціальних мережах і телефонах».

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, суспільство, уляна супрун
В тему

Останні матеріали