2 Травня 2019
Новини

Назвали умови автоматичного перепризначення субсидії

Назвали умови автоматичного перепризначення субсидії

В уряді назвали умови, за якими субсидію перепризначать автоматично, однак деяким категоріям громадян доведеться знову подавати документи.

Усім, хто не має заборгованості за житлово-комунальні послуги, у травні автоматично перепризначать субсидію на новий період. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Урядовий портал.

Як зазначається в публікації, повторно із заявою та декларацією про доходи потрібно звернутися тим, чиї справи розглядала комісія, орендарям житла та внутрішньо переміщеним особам, тим домогосподарствам, в яких з жовтня 2018 року відбулися зміни у складі сім’ї.

Також з документами необхідно буде звернутися сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а на фактично проживаючих в помешканні осіб, та сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати.

Як зазначили в уряді, тим, у кого будуть борги, буде запропоновано перейти на безготівкові субсидії.

Важливо, щоб станом на травень не було простроченої понад місяць заборгованості за оплату комунальних послуг, тобто послуг, спожитих у березні. Борги за квітневу комуналку не братимуться до уваги при перепризначенні субсидії у травні.

Також не братимуться до уваги донарахування в платіжках споживачів додаткових обсягів природного газу за приведення до так званих стандартних умов.

Якщо у травні субсидію буде перепризначено на новий період - 2019-2020 рр. - у жовтні її розмір на опалювальний сезон розрахують автоматично. До уваги братимуться доходи 1-2 кварталів 2019 року. Літню субсидію розраховуватимуть на основі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 року.

Безробітні, які не стояли в цей час на обліку в Центрі зайнятості, матимуть право на зимову субсидію на умовах сплати ЄСВ (22% від мінімалки - 918,06 грн.) за будь-які три місяці цього періоду. Безробітні в селі мають право на допомогу без сплати ЄСВ за рішенням комісії.

Нагадаємо, що з 12 березня поточного року монетизована субсидія почалася у відділеннях «Ощадбанку». До квітня паралельно працюватимуть дві системи монетизації субсидій, адже одразу перевести одразу всіх субсидіантів країни на нову модель нереально. Тож наразі тим отримувачам держдопомоги, яким субсидію було призначено до 31 грудня 2018-го, отримуватимуть її за старим принципом – до 30 квітня (до кінця опалювального сезону) у вигляді знижки на комунальні тарифи. Субсидії, призначені з 1 січня 2019-го, виплачуватимуть уже за новою системою.


Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Україна, субсидії
В тему

Останні матеріали