1 Травня 2019
Новини

Неправильний прийом антибіотиків може призвести до стійкості бактерій – фармаколог

Неправильний прийом антибіотиків може призвести  до стійкості бактерій – фармаколог

При правильному застосуванні антибіотиків лікування буде успішним, а стійкості бактерій та побічних реакцій не виникатиме.

Приймати антибіотики потрібно лише  при наявності бактеріальної інфекції, підтвердженої  в лабораторії, розповіла фармаколог Галина Бочкарьова – пише Здоров’я 24.

Як приймати антибіотики

  1. Потрібно провести мікробіологічне дослідження крові, сечі, мокротиння і.т.д., на визначенням чутливості до антибіотиків.

Але, з огляду на те, що це не швидке обстеження (від 3 до 7 днів), препарати призначаються емпірично, тобто препарати широкого дії, на підставі знань клінічної картини, основних збудників і резистентності в регіоні.

  1. Ефективне лікування чи ні, стає відомо протягом перших 48-72 годин – має відбуватися загальне поліпшення стану, зниження температури і поліпшення лабораторних показників.

Якщо поліпшення немає, то потрібно замінити лікування, на препарати 2-3 ліній.

  1. Якщо відчуваєте поліпшення, не потрібно кидати лікування, це як раз і призводить до резистентності і переходу інфекції в хронічну форму.
  2. Ніколи не збільшуйте дозу, це може призвести до побічних дій і не зменшуйте, лікування буде неефективне і призведе до резистентності.
  3. Не пропускайте години прийому (зазвичай кожні 8-12-24 години, відповідно 3-2-1 рази на день) і якщо ж пропустили, не беріть одразу подвійну дозу.
  4. Якщо приймаєте будь-які препарати постійно, через хронічні захворювання – скажіть про це лікареві, для виключення негативної взаємодії препаратів.
  5. Часто батьки самостійно приймають рішення про призначення антибіотиків своїй дитині і дають дорослу дозу поділивши таблетку навпіл або на чверть, цього робити не можна, розрахунок дози у дитини підбирається за вагою і в залежності від інфекції.
  6. Якщо у вас траплялися алергічні реакції на антибіотики, обов'язково повідомте лікаря, у деяких груп існують перехресні алергічні реакції.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Україна, антибіотики, фармакологія, аналізи, медицина, хвороби
В тему

Останні матеріали