1 Травня 2019
Новини

На Донбасі помітили нову секретну зброю Путіна – інформують волонтери (фото)

На Донбасі помітили нову секретну зброю Путіна – інформують волонтери (фото)

На Донбасі українські волонтери зуміли сфотографувати секретну російську систему орбітального придушення «Тирада-2».

Про це повідомляє сайт міжнародного розвідувального співтовариства «InformNapalm».

Як наголошується, інформація про присутність в окупованих районах Донбасу новітньої системи «стала сенсацією» для волонтерів, оскільки за даними відкритих джерел комплекс «Тирада-2» в 2019 тільки планували поставити на озброєння в Центральний військовий округ Росії.

«У відкритих джерелах було мало інформації про нову російській системі орбітального придушення « Тирада-2». Не було зрозуміло і як виглядає ця система, тому що пошукові системи видавали досить суперечливі дані з фото різних систем і комплексів РЕБ. А в окремих статтях тематичних ЗМІ фігурували тільки ілюстраційні фото, жодне з яких не мало конкретного підпису і містило цілий перелік систем РЕБ, що значно ускладнювало пошук. Саме тому ми спочатку дали тільки фото макета однієї з модифікацій цієї системи, щоб не ввести себе і читачів в оману», - пишуть волонтери.

Фото «Тиради-2» з дрона ОБСЄ допомогло звузити пошук справжніх фотографій цього таємного комплексу, які з необережності прес-служби МО РФ потрапили в інтернет. Повідомляється, що, ймовірно, вони спочатку були опубліковані на сайті МО РФ, яку підхопили російські «РИА Новости», тому що саме з посиланням на ці джерела і вдалося зловити одну з небагатьох справжніх фото «Тиради-2», яку знайшли в передруку новини на ресурсі Baltnews.lt.

Однак фото не мало підпису, що це саме «Тирада-2», а тільки містило підпис джерела «РИА Новости». Волонтерам вдалося знайти ще одне фото, яке також без підпису ілюструвало статтю про нових росіян розробки РЕБ. На задньому плані фотографії можна побачити ту ж систему, тільки з розгорнутою другою антеною. А підпис, який був вшитий в фото, вказує, що вона зроблена 18.07.2018 на Ніколо-Олександрівському полігоні в Ставропольському краї РФ. Волонтери порівняли фото з БПЛА зі звіту СММ ОБСЄ на Донбасі і фото цієї системи з конкурсу на полігоні МО РФ і прийшли до висновку, що це одна і та ж система – «Тирада-2».

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Україна, Фото
В тему

Останні матеріали