23 Квітня 2019
Новини

Соціолог: Зеленський не «об’єднав» Україну – це лише ілюзія

Соціолог: Зеленський не «об’єднав» Україну – це лише ілюзія

Авторитетна соціолог зробила важливу заяву щодо виборів в Україні.

Вибори президента не об’єднали Україну, а лишень створили ілюзію такого об’єднання. Нагадаємо, за підсумками підрахунку 99,99% голосів у другому турі президентських виборів переміг Володимир Зеленський, пише «Громадське».

На думку директорки Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірини Бекешкіної, про консолідацію українців, які в єдиному пориві віддали перевагу молодому ноумену Зеленському, не свідчать навіть високі результати переможця президентської гонки. За словами соціологині, виборці Зеленського «діляться так, як ділиться країна».

«Коли ми аналізували виборців Зеленського – вони діляться, вони діляться так, як ділиться країна. Насправді це ілюзія об’єднання, це наслідок невизначеності, тому що кожен у Зеленського вкладає свої мрії, свої побажання і очікування», – заявила Бекешкіна.

І вона навела приклад такої «різношерстості» прихильників шоумена. Так, за словами науковиці, серед прихильників Петра Порошенка 80% виступає за членство в НАТО. Тим часом виборці Зеленського в цьому питанні полярні: 37% їх відсотків підтримує вступ у Північноатлантичний альянс, 33% хочуть, щоб Україна зберігала нейтральний статус, а 6% – за військовий союз із Росією.

«І по багатьох питаннях, які ділять країну, воно саме так. Тому я б не сказала, що це об’єднання стабільне і надійне», – резюмувала соціолог.

На думку Бекешкіної, країну під час виборів об’єднало гасло «так далі жити не можна».

«Оце бажання – це певний вирок політичній системі, політичній еліті. Об’єднало, так би мовити, заперечення існуючого. А що стосується позитивної майбутньої програми, то тут, скоріше за все, Україна залишилась роз’єднаною», – вважає вона.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Політика, суспільство, вибори 2019, вчені
В тему