18 Квітня 2019
Новини

Суд визнав незаконною націоналізацію Приватбанку

Суд визнав незаконною націоналізацію Приватбанку

Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Нацбанку й Кабміну щодо націоналізації ПриватБанку.

У НБУ та Мінфіні вже заявили, що готують апеляцію на це рішення, - повідомляє ВВС.

«Рішення суду не набрало законної сили та буде оскаржене Національним банком. Ми продовжимо доводити законність дій та прийнятих рішень регулятора в апеляційній інстанції», - заявили у Нацбанку.

Там також висловили занепокоєння щодо фінансової стабільності в країні у зв'язку з рішенням суду.

«Породжена судовими рішеннями правова невизначеність підриває фінансову стабільність», - сказав представник Юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.

Наприкінці березня Окружний адмінсуд завершив розгляд справи за позовом пана Коломойського про незаконність націоналізації ПриватБанку, і сторони перешли до дебатів. Вони велися в закритому режимі. В такому ж режимі суд розглядав цю справу від літа 2017 року.

Водночас у вересні 2018 року той самий суд Києва під час розгляду позову від одного з клієнтів ПриватБанку підтвердив правомірність ухваленого Національним банком рішення про віднесення ПриватБанку до категорії неплатоспроможних.

До першого туру президентських виборів в інтерв'ю ВВС Ігор Коломойський заявляв:

«Для нас дуже важливі декілька аспектів цієї історії (з націоналізацією ПриватБанку. - Ред.). Перший - це очистити своє ім'я, другий - покарати винних, а третій - отримати компенсацію у тому чи іншому вигляді».

Проте після першого туру в інтерв'ю «Українській правді» він заявив, що не має наміру повертати собі націоналізований банк, але хоче повернути капітал у 2 мільярди доларів.

«Мені не потрібен ПриватБанк. Але там лежало два мільярди доларів капіталу. Нехай повернуть, і немає питань», - заявив Ігор Коломойський.

Національний банк, заявивши, що оскаржуватиме рішення суду, також наголосив, що воно шкодить міжнародному іміджу України.

Там кажуть, що ініціюватимуть звернення до РНБО та уряду «з приводу подібних судових практик, що наносять шкоду міжнародному іміджу України».

«Міжнародні партнери України неодноразово наголошували, що націоналізація ПриватБанку була важливим кроком для забезпечення фінансової стабільності», - зазначила перший заступник Голови Національного банку України Катерина Рожкова.

Зараз банк «повністю перейшов на ринкову бізнес-модель і сьогодні є найприбутковішим українським банком та частиною стабільної і прозорої банківської системи», вважає пані Рожкова.

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, НП, суд, приватбанк, ігор коломойський
В тему