11 Квітня 2019
Новини

Автомобілістам на замітку: коли штрафи поліції – незаконні

Автомобілістам на замітку: коли штрафи поліції – незаконні

За умови, що водія оштрафували без адвоката, якого він вимагав, то це є незаконною дією.

Людина, яку хочуть притягнути до адміністративної відповідальності, має право на юридичну допомогу. Це стосується і водіїв, – повідомляє MMR, посилаючись на «Дорожній Адвокат».

Якщо водій вважає себе невинним, то він може зажадати адвоката. Тільки це клопотання потрібно подати відразу на місці ДТП і тільки в письмовій формі. Усна заява про виклик адвоката поліція може проігнорувати.

Є ще один дуже важливий нюанс. Письмове клопотання про виклик і присутності адвоката потрібно подати до того моменту, коли поліцейський з вашими документами сяде в свій автомобіль. Тобто подавайте клопотання без зволікання. Після того як вам вручать постанову про штраф, таке клопотання буде вже не актуальним.

Поліцейський зобов’язаний надати вам можливість скористатися послугами адвоката. Але якщо водій не подав письмове клопотання, то це розцінюється як то, що йому юридична допомога не потрібна.

Пам’ятайте, що якщо поліцейський відмовив вам у адвоката і виніс постанову про штраф, то тоді у вас є підстави опротестувати в суді це рішення.

Читайте також:

Автомобілістам на замітку: ТОП-5 звичок, які «вбивають» машину

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Україна, штрафи, поліція
В тему

Останні матеріали