10 Квітня 2019
Новини

У селі на Волині – конфлікт через церкву

У селі на Волині – конфлікт через церкву

У селі Сусваль місцеві мешканці проголосували за перехід у ПЦУ.

Крім того, згідно з розпорядженням голови Волинської ОДА церква змінила підлеглість і перейшла з УПЦ МП до ПЦУ, змінивши статут.

Проте священик московського патріархату ключів від церкви не віддав.

Зранку 9 квітня з метою нібито здійснити опис архітектурної пам’ятки до церкви села Сусваль Володимир-Волинського району прибула спеціальна районна комісія, до якої, зокрема, увійшли голова Оваднівської ОТГ Сергій Панасевич, представник районного відділу культури, священик Київського патріархату з села Овадне. Про це повідомляють у Володимир-Волинській єпархії УПЦ (МП).

Далі у повідомленні не обійшлося без емоційно забарвлених суджень. Отже, подаємо текст без змін:

«Присутність у комісії  чиновників зрозуміла. А з якими намірами прибув до церкви цей священик? Адже  громада прихожан Сусвальського храму на своїх зборах, керуючись державним законом,  не виявила бажання переходити до ПЦУ.

Все лукавство події, яка повинна була відбутися цього дня під виглядом опису архітектурної пам’ятки, полягало у тому, що територіальна громада села Сусваль, яка не має жодного стосунку до церкви, за активної підтримки все того ж оваднівського голови Сергія Панасевича, вже зареєструвала в управлінні культури перехід храму Різдва Пресвятої Богородиці (с. Сусваль) з Української Православної Церкви до ПЦУ! З присвоєнням новоутвореній структурі всіх реквізитів цієї церкви. Без повідомлення про це релігійній громаді та настоятелю храму отцю Богдану  Гнатюку!  Отже, священик, привезений з Овадного 9 квітня, мав увійти в храм як його новий господар.

Підступне, протизаконне, підтримане представниками влади, документальне рейдерство в Сусвалі відбулося. Щоб повністю заволодіти церквою прибічникам ПЦУ не вистачало лише  переоформлення охоронного договору, що був укладений з нинішнім настоятелем Богданом Гнатюком. Та… ключів від храму, які залишалися і надалі у того ж настоятеля, котрий через хворобу не зміг бути присутнім під час приїзду  комісії.

Доречно буде зауважити, що мешканці села, які на кількох своїх зборах проголосували за перехід церкви до ПЦУ, так і не стали  членами релігійної громади храму Різдва Пресвятої Богородиці, бо жодного разу поріг місцевого храму  так і не переступили. То для кого ж тоді рейдери на чолі з головою Оваднівської ОТГ так стараються?»

Читайте також:

Понад 600 парафій Московського патріархату перейшли у ПЦУ

 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Волинь, упц мп, церква, православна церква україни
В тему