6 Квітня 2019
Новини

Наскільки і коли в Україні буде знижуватись ціна на газ

Наскільки і коли в Україні буде знижуватись ціна на газ

Замість обіцяного підвищення з 1 травня тарифів на газ – звістка про те, що з 1 квітня газ подешевшає.

Кабінет міністрів дозволив компанії «Нафтогаз України» знизити ціни на газ для населення з квітня 2019 року - пише Сегодня.

Весь минулий рік українців привчали до думки про те, що ціни на газ повинні вирости. Мовляв, таке «вимога МВФ», який виступає за ринкове ціноутворення. За заявами українських чиновників, населення України платить за газ лише 60% його комерційної ціни, а до кінця 2019 року має отримати тариф, рівний 100% від фактичної вартості. Перший етап подорожчання - приблизно на 20% - був запланований з 1 травня 2019 року. Решта 20%, за розрахунками Кабміну, повинні були додатися вже з 1 січня 2020 року, коли тариф для населення має стати ринковим.

Тобто якщо зараз населення платить за 8,55 грн за кубометр газу, то з 1 травня мало платити приблизно по 9,7 грн.

Правда, навіть говорячи про майбутнє подорожчання газу, чиновники уточнювали: це станеться, якщо продовжить діяти існуюча формула розрахунку тарифу для населення, яка бере за основу ціну на газ для комерційних споживачів, що діяла з липня по вересень 2018 року. Однак з того часу комерційна ціна на газ знизилася. І вийшло, що населення, навіть з урахуванням 20%-ної «знижки», повинно було платити за газ дорожче, ніж підприємства. Зокрема, з 1 квітня для промислових підприємств тариф на газ становить 7,19 грн / кубометр з урахуванням ПДВ, для населення же до постанови Кабміну залишався тариф 8,55 грн.

«Ціни на газ продовжують знижуватися і зараз знаходяться на мінімумі 2016 року. Так, на найбільшому хабі TTF газ подешевшав до рівня в 14,5 євро за мегават на годину. Зниження вартості газу обумовлено теплою зимою і введенням атомних електростанцій в Японії, через чого попит на газ в Азії істотно знизився. в зв'язку з цим виробники почали знижувати ціни і відправляти газ до Європи. Найближчий до України хаб CZ VTP пропонує газ з постачанням завтра вже за 15,11 євро за мегават. При перерахунку на куб його вартість буде складати 0,1594 євро, або приблизно 4,85 грн за куб», - розповідає аналітик Альпарі Максим Пархоменко.

Таким чином, за заявою «Нафтогазу», з 1 квітня тариф на газ для населення складе 8,38 грн за кубометр. Але без документа від Кабміну він все одно буде залишатися вище, ніж для комерційних споживачів.

Нагадаємо, для комерційних споживачів тариф на газ з 1 квітня подешевшав на 15% і становить 7,18 грн за умови передоплати і 7,47 грн за умови оплати протягом розрахункового періоду або після його закінчення.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Україна, ціна на газ, нафтогаз, ціни
В тему