2 Квітня 2019
Новини

Мобільні оператори відмовляються від безліму

Мобільні оператори відмовляються від безліму

Мобільні оператори планують відмовлятися від безлімітних пакетів доступу до інтернету. Про це вже оголосила компанія «Київстар».

EtCetera з’ясовував, в чому причина відмови і скільки тепер доведеться платити за послугу.

Керівник «Київстару» Олексій Комаров, пояснюючи, чому компанія вирішила скасувати безлімітні пакети, розповів, що багато абонентів зараз змушені платити за трафік, який вони фактично не використовують. Це несправедливо по відношенню до тих, хто платить повну вартість послуги, але мало споживає.

Відповідно до досліджень компанії Vodafone, один абонент використовує за місяць 3-3,2 Гб в місяць, в той час як більшість тарифів починаються з 4 Гб.

Пропозиції по безлімітів від українських мобільних операторів, насправді, обмежені. Оператори вважають, що абоненти, які використовують велику кількість контенту (любителі торрент-мереж і піратського контенту), не повинні заважати іншим користувачам користуватися інтернетом, за який вони заплатили.

Наприклад, у Vodafone закриють доступ до торрентів, а швидкість завантаження обмежена до 1,2 Мбіт / с. Також інтернет обмежать, якщо телефон використовуватимуть як точку доступу або модем.

Оператори обмежують швидкість інтернету в разі великого навантаження на мережу. Наприклад, «Київстар» чинить так з тими користувачами, які споживають понад 3 Гб на добу: швидкість для них зменшують до 0,8 Мбіт / с.

В безлімітних пакетах не передбачена безкоштовна «роздача» іншим користувачам. У Vodafone для цього передбачена платна послуга MobileHotspot. Її можна підключити як на місяць, так і на добу.

Тож саме формулювання «безліміт» – це насправді маркетинговий хід, розрахований на бажання людини отримати послугу безкоштовно і без обмежень.

Відмова «Київстару» від безлімітних пакетів не викличе ланцюгову реакцію серед інших операторів. У компанії Lifcell залишається «безліміт» для тарифів з трафіком 20 Гб в місяць. У Vodafone теж запевнили, що «безлімітні тарифи» скасовувати не збираються, тому що вони призначені для активних користувачів мобільного інтернету.

Взагалі, оператори то вводять безліміт, то відмовляються від нього. Вибір залишиться, тож глобальних змін чекати не варто. Хоча в професійному середовищі все частіше замислюються, чи варто взагалі пропонувати безліміт, або залишатися на моделі «скільки використав – стільки і платиш».

Читайте також:

Комп’ютерні віруси: як виявити і як захистити техніку.


Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, суспільство, безліміт, відмова
В тему