28 Березня 2019
Новини

Частина українців не отримали монетизовані субсидії: хто і чому

Частина українців не отримали монетизовані субсидії: хто і чому

Українці з початку місяця отримали 6 мільярдів гривень субсидій готівкою чи на карту. У Міністерстві соцполітики кажуть, що у перший місяць обійшлося без масштабних проблем із виплатами.

Утім, були випадки, коли субсидіантам гроші дали на рахунки у банку і не попередили, передає ТСН.

Квитанцію більше пенсії отримала матір Оксани Матковської. Каже, що до цього отримувала субсидію. Минулого місяця пенсіонерку попередили, що допомогу монетизують і на картку із пенсією прийде ще й субсидія. За словами жінки, смс-повідомлень вона не отримувала. На картці грошей теж не виявилось. Піти до банку чи соцзахисту не може, бо у лікарні. Щоб не лишитись без субсидії, сім'я планує заплатити за комуналку зі своєї кишені.

Майже 19 тисяч людей, які отримували пенсії поштою, так само не отримали субсидій готівкою на Харківщині. Місцеві чиновники пояснюють, що система дала збій. Гроші прийшли не через «Укрпошту», а на рахунок в «Ощадбанку». Людей про проблеми не попередили. Платіжки так само надіслали на повну вартість. Хтось із пенсіонерів гроші таки забрав і встиг оплатити.

У Міністерстві соцполітики про ситуацію знають. Наступного місяця обіцяють вирішити більшість проблем. Наразі ж, кажуть, майже 3,5 мільйона допомогосподарств уже отримали монетизовані субсидії. А це майже 5, 7 мільярда гривень.

У парламенті вважають, що із монетизацією поквапились. Кажуть, що спочатку треба було прорахувати усі можливі наслідки, а не спішно видавати готівку на руки  перед виборами. Як наслідок: замість очікуваної економії, поки бачать самі витрати. Наприклад, лише інформування населення про монетизацію коштувало десятки бюджетних мільйонів.

«Тільки на роздруківку цих листів влада знайшла 32 мільйони і Мінсоцполітики заплатило ці кошти, щоб проінформувати, яка прекрасна влада і як вона турбується про людей», - каже нардеп Віктор Бондар.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як у Луцьку працює виплата субсидій «живими» грошима (відео) 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Україна, Політика, субсидії, суспільство, субсидії
В тему