25 Березня 2019
Новини

В церквах ПЦУ можуть встановити лавки та дозволити жінкам ходити до храму без хусток

В церквах ПЦУ можуть встановити лавки та дозволити жінкам ходити до храму без хусток

Реформи в Україні проводяться не тільки в освіті та медицині. Відтак нововведення плануються вводити і в православних церквах.

Нові правила стосуватимуться спрощення дрес-коду для вірян, лавок у храмах і навіть зняття заборони на відспівування людей католицького віросповідання – пише  РБК-Україна.

За словами єпископа ПЦУ Запорізького і Мелітопольського Фотія, в останньому випадку священикам потрібно уточнювати, чому католик звернувся до ПЦУ за проведенням обряду відспівування.

 Фотій зазначив, що дуже важливо дослухатися голосу серця і поступати згідно із заповідями любові.

«Якщо людина хрестилася в церкві іншого підпорядкування, і померла – відспіваємо її. Навіть католика», – сказав єпископ.

Треба сказати, що представник РПЦ в Україні (колишня УПЦ Московського патріархату) єпископ Лука висловив незгоду з такою позицією. На його думку, у подібній ситуації священик повинен сказати родичам покійного католика, що відспівування нічого не дасть, при цьому просто постаратися їх утішити.

У питанні встановлення в церквах ПЦУ лавок для комфорту літнім людям під час богослужіння – як у католицьких костелах – а також дозвіл жінкам не покривати голову хусткою в храмі, Українська помісна церква також готова до реформ.

Нагадаємо, що на початку лютого предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній заявив про свою готовність припинити закиди з боку старшого покоління дівчатам і молодим жінкам, які без хустки прийшли до церкви поставити свічку і помолитися Богу. Глава єдиної української православної церкви заявив, що завжди говорив і говоритиме, що дорікати за це не можна.

«Я намагаюся це викорінювати», – наголосив Епіфаній.

Також глава ПЦУ визнав, що проведення реформ завжди є складним і болючим процесом. Він вважає, що необхідно людям пояснювати навіщо потрібні ті чи інші реформи.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Україна, православна церква україни, епіфаній
В тему