19 Березня 2019
Новини

Волиньгаз оштрафують майже на мільйон гривень через завищені платіжки

Волиньгаз оштрафують майже на мільйон гривень через завищені платіжки

Завершилась перевірка Волиньгазу через завищені платіжки за голубе паливо. Поруч з Волиньгазом перевірили ще трьох перших облгазів — Вінницягаз, Київоблгаз —  які фігурують у «справі коефіцієнтів».

Про це повідомляє «Нафтогаз України» на своїй сторінці у Twitter.

«За всіма трьома облгазами результати однакові — порушення ліцензійних умов, а нарахування додаткових обсягів газу побутовим споживачам із використанням коефіцієнту є незаконними», — зазначається у повідомленні.

Також у «Нафтогазі» зазначили, що 22 березня відбудеться засідання Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), на якому розглянуть ці результати перевірок.

На порушників планують накласти штраф (850 тис. грн на кожного) та зобов'язати провести перерахунок обсягів споживання щодо всіх побутових споживачів.

Як зазначив заступник начальника департаменту енергоефективності НАК «Нафтогаз України» Олексій Хабатюк, облгази свідомо порушували законодавство.

«Облгази (не всі, але ті, що входять в РГК — всі) розуміли незаконність своїх дій від самого початку, але свідомо пішли на порушення. Тому наступний крок облгазів — позов до суду на рішення НКРЕКП про накладання штрафу та припису провести перерахунки», — заявив Хабатюк.

Нагадаємо, в Україні з початку березня почали перевіряти операторів газорозподільних мереж через завищені платіжки на газ для споживачів.

Серед облгазів, які перевірять: Вінницягаз, Волиньгаз, Івано-Франківськгаз, Київоблгаз, Харківгаз, Чернігівгаз, Закарпаттягаз та Хмельницькгаз.

Перевірки триватимуть до середини квітня.

Результати будуть публічно оприлюднені та обговорені.

Ще у жовтні 2018 року в середньому обсяги донарахувань у платіжках за газ склали 1–1,5 % від обсягу споживання, а вже в грудні-січні — близько 5-10%. Зважаючи на це, в листопаді 2018 року НКРЕКП прийняла 42 рішення про заборону донарахування додаткових обсягів.

У грудні споживачі газу без лічильників отримали рахунки за газ із донарахуваннями.

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Волинь, НП, волиньгаз, штрафи, тарифи, ціни
В тему

Останні матеріали