14 Березня 2019
Новини

В Україні зафіксували небезпечну інфекцію, від якої нема вакцин

В Україні зафіксували небезпечну інфекцію, від якої нема вакцин

Недавно на Сумщині зафіксували рідкісну інфекцію – туляремію. Від неї в Україні немає вакцин.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Епізоотії цієї інфекції підтвердилися шляхом лабораторного виділення збудників туляремії від гризунів, кліщів та з об'єктів навколишнього природного середовища, пишуть в новині. Звісно, це не означає, що туляремію в Україні підхоплюють люди. На цей момент таких випадків не зафіксовано. Але чим небезпечна ця інфекція? Про це анонімно розповів працівник одного із лабораторних центрів в Україні.

Співрозмовник видання підтвердив, що проти туляремії в Україні дійсно немає вакцини, оскільки раніше закуповували російську, бо вона доступніша за ціною. Однак є іноземні аналоги.

«В Україні дуже багато природних осередків туляремії. Раніше вакцинували людей, які можуть стикатися з інфекцією (пастухи, єгері, та інших). Зараз про туляремію забули», - сказав він.

Зараз моніторинг природних осередків перебуває майже «на нулі» через ліквідацію відділів особливо небезпечних інфекцій СЕС, та й багато років реорганізації служби на це вплинули, сказав експерт.

В Україні є діючий наказ МОЗ щодо моніторингу природних осередків, однак зараз не зрозуміло, як і хто його має виконувати. Тож з туляремією ситуація складна, зізнається співрозмовник.

За словами співрозмовника, спостерігається значна активізація збудників в Одеській області на лінії розмежування через неконтрольоване збільшення чисельності мишовидних ссавців. Та і загалом для України це звичайна інфекція. В той же час в Україні є вакцинний штам і патент, проте він не пройшов випробування. Впроваджувати його не можуть, адже на це потрібні кошти, а зацікавленості в цьому у українських виробників поки що немає, додав експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 болячок, які можна підхопити в перукарні

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: НП, Україна, суспільство, туляремія, здоров'я, україна
В тему