Луцькі юристи роз’яснюють громадянам, як віддати свій голос за фаворита виборчої гонки у місті, де працюєш, а не де зареєстрований.
Спеціалісти Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області надали інформацію, що потрібно для того, аби 31 березня могти проголосувати за кандидата на президентський пост не за місцем реєстрації, а, скажімо, у місті, де працюєш.
У вітчизняному виборчому законодавстві виписаний порядок зміни виборцем місця голосування без зміни виборчої адреси.
![](https://t1.ua/prm_mat/budmaister.jpg)
![](https://t1.ua/prm_mat/budmaister_mob.jpg)
Отже, внутрішньо переміщені особи, громадяни, які в день виборів перебувають за кордоном, у відрядженні, навчаються чи працюють не за місцем реєстрації, для участі у виборах можуть тимчасово змінити місце голосування.
Що саме потрібно, роб реалізувати своє право голосу за місцем фактичного перебування? У цьому разі громадянин повинен:
- Особисто відвідати найближчий орган ведення Державного реєстру виборців (закордонну дипломатичну установу). Наголосимо: надсилати поштою чи в електронній формі не дозволяється.
- Подати паспорт та написати заяву за встановленим зразком (обґрунтувати необхідність тимчасової зміни місця голосування).
- Подати документи (копії), що підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування (внутрішньо переміщені особи таких документів не подають).
- Повторно відвідати орган ведення державного реєстру виборців і отримати посвідчення про тимчасову зміну місця голосування (з посвідченням прийти на виборчу дільницю у день голосування).
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.