12 Березня 2019
Новини

Facebook судиться з двома українцями

Facebook судиться з двома українцями

Facebook судиться з двома українськими програмістами, яких компанія звинувачує у зловмисному використанні додатків-вікторин для збору даних тисяч користувачів соцмережі.

Мова йде про Андрія Горбачова і Гліба Случевського, які працювали у компанії Web Sun Group, - пише «ВВС».

В Facebook заявили, що користувачі, які хотіли пройти вікторини, мали встановити розширення браузера, завдяки якому розробники додатків отримували дані про них: від імен і профільних зображень до приватних списків друзів.

Додаток встановили 63 тисячі разів у 2016-2018 роках.

Вікторини з такими назвами «Що каже про вас ваш колір очей?» або «Чи люблять вас люди за ваш інтелект або вашу красу?» отримали доступ до інформації користувачів через систему логінів в Facebook. Вона дозволяє встановлювати зв'язки між додатками третіх сторін та профілями Facebook.

Система призначена для перевірки того, аби такі з'єднання були безпечними. Проте у цьому випадку, зазначають у Facebook, розробники збрехали користувачам, коли повідомили, що додаток отримає тільки обмежену кількість публічних даних з їхніх профілів.

«Загалом обвинувачені порушили приватність приблизно 63 тисячі браузерів, які використовували користувачі Facebook, і завдали шкоду Facebook у розмірі 75 000 доларів», - сказано в судових документах, які вперше опублікувало The Daily Beast.

В документах суду двоє українців звинувачуються у порушенні законів США проти комп'ютерного злому, а також у порушенні умов використання Facebook.

Експерт з кібербезпеки з Оксфордського університету Ендрю Дваєр заявив, що судовий документ припускає, що користувачі, які встановлювали додатки, «надавали доступ до своїх облікових записів Facebook».

«Принципово це свідчить про невдачі системи фільтрації додатків, де була слабка перевірка того, що роблять програми», - вважає пан Дваєр.

На його думку, чинні процедури перевірки Facebook мали б визначити цей вид шкідливої діяльності, перш ніж дозволити доступ до записів.

Нагадаємо, що соціальна мережа Facebook в найближчий час дозволить своїм користувачам видаляти історію власних онлайн переглядів.

Також глава Facebook Марк Цукерберг зацікавлений у використанні технології блокчейн у роботі соціальної мережі.


Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Світ, суспільство, facebook, суд, українці, інтернет
В тему