8 Березня 2019
Новини

Електронні рецепти: де взяти та які ліки стануть доступними

Електронні рецепти: де взяти та які ліки стануть доступними

Починаючи з 1 квітня 2017 в Україні стартувала, в рамках медичного реформування, програма «Доступні ліки».

Впродовж цього періоду українці безкоштовно, або за невелику доплату, мали змогу отримати ліки проти хронічних хвороб серця, астми та діабету 2 типу.

Про це пише Здоров’я 24.

З 1 квітня 2019 «Доступні ліки» стають ще доступнішими та сучаснішими. Як це буде – розповіла в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

З наступного місяця програма «Доступні ліки» переходить у відання Національної служби здоров'я України. У березні НСЗУ розпочне підписувати договори з аптеками по всій країні. З квітня – запрацює електронний рецепт і НСЗУ почне виплати аптекам.

Як трансформується механізм роботи «Доступних ліків»

Аптеки для участь у програмі більше не укладатимуть договорів з різними департаментами охорони здоров'я. Вони співпрацюватимуть з НСЗУ. Документообіг проходитиме в електронному форматі. Буде єдиний пул коштів на всю країну, які будуть прозоро відслідковуватися.

Рецепт на «Доступні ліки» лікар виписуватиме через електронну систему охорони здоров’я. Всі рецепти будуть обліковуватися у електронній системі. Їх без проблем зможуть виписувати приватні заклади та ФОпи.

Доступні ліки тепер виписуватиме лише обраний вами сімейний лікар чи терапевт. Для отримання рецепту з 1 квітня вам потрібно мати декларацію з лікарем.

Свої ліки можна буде дуже просто отримати за електронним рецептом в будь-якій аптеці країни, яка уклала договір з НСЗУ, без прив'язки до місцевості, де цей рецепт був виданий.

Як отримати ліки в аптеці за електронним рецептом

 1. Записатись і прийти на прийом до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким підписана декларація, – вона обов'язкова.
 2. Лікар проводить прийом і виписує рецепт.
 3. Лікар разом з пацієнтом перевіряють актуальність номеру телефону пацієнта в декларації. Він повинен назвати вам код мобільного оператора та останні цифри номера.
 4. Лікар виписує рецепт в електронній системі охорони здоров’я.
 5. На мобільний телефон пацієнта приходить смс з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці.
 6. Лікар може, за необхідності, роздрукувати консультаційний висновок, де є розділ з призначеннями, зокрема призначенням ліків. Також там зазначається інформація про виписані ліки та номер електронного рецепта.
 7. Пацієнт іде у будь-яку зручну для нього аптеку, що бере участь у програмі «Доступні ліки». Називає працівнику аптеки номер рецепта.
 8. Аптекар пропонує пацієнту лікарські засоби, які є в цій аптеці і входять в програму «Доступні ліки».
 9. Пацієнт обирає один із лікарських засобів і називає чотиризначний код підтвердження та отримує свої ліки. Якщо необхідного препарату немає, пацієнт може піти в іншу аптеку і отримати ліки там.

Якщо в аптеці закінчилися безкоштовні або ті, що відшкодовуються, ліки, то пацієнт може:

 •     зачекати, поки ліки надійдуть в аптеку;
 •     звернутись в іншу аптеку;
 •     обрати іншу торгову марку та доплатити різницю.

Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню станом на 23 липня 2018 року є за посиланням.

З квітня зміни розгортатимуться поступово, але за кілька місяців охоплять всю країну, – і ми швидко перейдемо на новий рівень роботи — за кращими світовими стандартами, впевнена Уляна Супрун.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Україна, електронний рецепт, уляна супрун, медицина
В тему