7 Березня 2019
Новини

Як уникнути маразму в старості

Як уникнути маразму в старості

Близько 10-25% людей, старших за 70 років, страждають порушенням пам’яті і логічного мислення, зміною особистості в результаті хвороби або порушення мозку, однак цьому можна в деякій мірі запобігти.

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун дала низку порад на своїй сторінці у Facebook.

Вікові зміни в мозку називають деменцією. До неї більше схильні жінки, що палять, люди з дуже маленькою або надлишковою вагою, фізично і соціально неактивні. Додаткові фактори ризику – діабет, гіпертензія, генетична схильність і високий рівень холестерину, порушення дихання уві сні і інсульт.

Універсальних ліків для боротьби з деменцією на сьогодні не існує, проте уповільнити дегенеративні зміни можна, пише Супрун.

Перший метод – фізичні вправи. Ними потрібно займатися двічі на тиждень по 40 хвилин. Друга порада в.о. міністра – музика, а саме - гра на музичних інструментах, спів та прослуховування улюбленої музики.

Супрун також наголошує на необхідності звертати увагу на слух. Його погіршення може бути першим провісником деменції.

Ще один метод - розгадування судоку, кросвордів і відеоігри, що теж сприяє уповільненню розвитку деменції.

Супрун також повідомляє, що клінічні дослідження не довели ефективність прийому ліків для лікування деменції, проте сприятливо діятимуть вітаміни В9 і В12 (фолієва кислота і ціакобаламін), вітаміни групи В, вітамін D.

Ще одна необхідна умова - відмова від куріння. «Це істотний фактор ризику - воно на 19-30% підвищує ризик ймовірності розвитку деменції і хвороби Альцгеймера ... Але якщо кинути курити, то через чотири роки ризик зводиться майже до нуля», - пише Супрун.

Крім того, необхідно зменшити споживання тваринних жирів і червоного м'яса, збільшити кількість овочів і риби в раціоні; стежити за станом судин, зубів і ясен (дослідження показали, що бактерії Porphyromonas gingivalis, що викликає запалення ясен, сприяють і розвитку хвороби Альцгеймера).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через боязнь раку ціла родина вирізала собі шлунки

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Україна, здоров'я, уляна супрун, цікаво знати
В тему