7 Березня 2019
Новини

«Синдром розбитого серця»: чим небезпечна ця хвороба

«Синдром розбитого серця»: чим небезпечна ця хвороба

Виявляється, що «синдром розбитого серця» – це справжня хвороба, яка потребує лікування.

Про це говорять швейцарські вчені, які порівняли  МРТ у людей з «розбитим серцем» та здорових людей – пише European Heart Journal.

Вчені з Університетської лікарні Цюріха знайшли зв'язок між станами мозку і серця, яка може пояснити появу синдрому.

За допомогою магнітно-резонансної томографії вчені провели сканування 15 пацієнтів з синдромом розбитого серця або ж кардіоміопатією такоцубо. Ці дані вони порівняли зі скануванням 39 здорових людей.

У пацієнтів з синдромом помітили зниження зв'язку між зонами мозку, що відповідають за контроль над емоціями, і несвідомими (автоматичними) реакціями організму (такими як серцебиття).

Кардіоміопатія такоцубо – що це?

Це захворювання, при якому ослаблюється серцевий м'яз. Через що набухає верхівка лівого шлуночка (нижня частина серця), а інша частина зберігає колишній розмір. Виникає серцева недостатність, біль у грудях, зміни на ЕКГ, які характерні для інфаркту міокарда.

Чому виникає цей синдром – вчені не знають. Можливо, він пов'язаний з підвищенням рівня гормонів стресу — наприклад, адреналіну.

До синдрому призводить весілля чи зміна роботи

Іноді сумна подія може спровокувати виникнення цього синдрому. Однак до його розвитку можуть привести і радісні події, що викликають сильні емоції. Наприклад, весілля або отримання нової роботи.

За словами вчених, дослідження допоможе зрозуміти, яку роль у формуванні синдрому грає мозок, і чому деякі люди схильні до цього захворювання, а інші – ні.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ, суспільство, мрт, хвороби
В тему