5 Березня 2019
Новини

В Україні зросла кількість ВІЛ-позитивних людей, які отримують безкоштовне лікування

В Україні зросла кількість ВІЛ-позитивних людей, які отримують безкоштовне лікування

В Україні щороку зростає загальна кількість людей з ВІЛ/СНІД, які отримують антиретровірусну терапію (АРТ).

Порівняно з базовим показником від 01.01.2014 збільшилася на 84% — з 55 784 осіб до 102 432 станом на 01.01.2019.  Про це повідомляє  прес-центр Центру громадського здоров'я МОЗ України.

Сьогодні держава забезпечує безкоштовним лікуванням понад 100 000 пацієнтів з ВІЛ — завдяки оптимізації схем лікування, ефективній системі міжнародних закупівель, істотному збільшенню бюджету на ліки. Препаратів для АРТ вистачає на всіх, хто цього потребує, і Україна активно працює над залученням до терапії ВІЛ-позитивних людей, яких не охоплено лікуванням.

Протидія ВІЛ-інфекції/СНІДу в нашій країні є одним із пріоритетних напрямів державної політики у сфері охорони здоров’я і соціального розвитку та предметом міжнародних зобов’язань.

Як відомо, 2017 р. Україна офіційно ухвалила цілі ЮНЕЙДС щодо прискорення дій з подолання СНІДу і першою в регіоні Східної Європи та Центральної Азії прийняла Глобальну експертну зустріч з питань сексуальної роботи. Також у цьому зв’язку було ініційовано розробку рамкових принципів та механізмів для оцінювання ефективності програм, що стосуються ВІЛ та ІПСШ, із залученням представників спільноти ЛЖВ (людей, що живуть з ВІЛ/СНІД»).

 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Україна, віл/снід, лікування
В тему