4 Березня 2019
Новини

В «Укроборонпромі» полетіли голови

В «Укроборонпромі» полетіли голови

Антикорупційні органи затримали чинного та колишнього директорів держпідприємства «Спецтехноекспорту», що входить до складу держконцерну «Укроборонпром».

Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро.

«4 березня детективи НАБУ та САП затримали чинного та колишнього директорів ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» за підозрою у розтраті 2,225 млн дол. США», – повідомило відомство.

«Також затримано ще трьох колишніх посадовців держпідприємства», – заявило НАБУ.

Сам «Спецтехноекспорт» повідомляє, що працівники НАБУ затримали директора ДП Владислава Бельбаса у зв’язку з розслідуванням умов реалізації одного з експортних контрактів компанії протягом 2009-2016 років.

Керівник Антикорупційної прокуратури Назар Холодницький оголосив підозруекс-директору дочірнього підприємства «Укрспецекспорт», державного госпрозрахункового зовнішньоторгівельного підприємства «Спецтехноекспорт», причетному до організації злочинної схеми розтрати коштів, яка завдала державі 55,5 млн грн збитків.

Також прокурори САП і детективи НАБУ повідомили про підозру ще чотирьом чинним та колишнім високопосадовцям ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт», інформує САП.

Посадовцям інкримінують службове підроблення та умисну, з використанням службового становища, за попередньою змовою, розтрату майна, чим спричинено тяжкі наслідки інтересам держави.

За даними слідства, колишній директор «Спецтехноекспорту» з залученням двох своїх заступників, директора департаменту та завідувача сектору цього підприємства організував злочинну схему розтрати належних державі в особі держпідприємства «Завод 410 Цивільної авіації» коштів та виведення їх за кордон на користь іноземної юридичної особи.

Так, під час виконання контракту на постачання продукції військового призначення, укладеного «Спецтехноекспортом» (як розпорядником майна «Заводу 410 ЦА») з Міністерством оборони Індії, ця посадова особа шляхом підписання відповідної угоди залучила до його супроводу компанію-резидента Об’єднаних Арабських Еміратів.

За умовами угоди посередник узяв на себе зобов’язання від імені, в інтересах, за рахунок та під контролем «Спецтехноекспорту» надати послуги з метою укладення та подальшого виконання зовнішньоекономічного контракту.

За такі послуги, на підставі підписаних підозрюваними актів виконання робіт та платіжних доручень, з рахунку «Заводу 410 ЦА» на рахунок іноземного агента протягом 2015 року переказали 2,2 млн доларів. Однак посередник обіцяних послуг не надавав.

Внаслідок протиправних дій службових осіб «Спецтехноекспорту» та безпідставного перерахунку агенту коштів за ненадані послуги державі завдано збитки на суму, еквівалентну 55,5 млн гривень, констатує САП.

5 осіб, у тому числі колишній та нинішній директори дочірнього підприємства, затримано – найближчим часом суд попросять обрати їм запобіжні заходи.

Зазначимо, що з 26 грудня 2014 року до 25 червня 2018 року «Спецтехноекспорт» очолював Павло Барбул (спершу як виконувач обов’язків директора, а з 3 лютого 2015 року – як директор).

26 червня 2018 року виконувати обов’язки директора «Спецтехноекспорту» доручили Владиславу Бельбасу, який з 22 жовтня 2014 року працював заступником директора ДП.

Восени журналісти з'ясували, що родина Павла Барбула одразу після його звільнення з держпідприємства заволоділа новим великим будинком у Конча-Заспі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гучне розслідування: друзі Порошенка обкрадали оборонку на мільйони гривень?

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, київ, Політика, корупція, україна, армія
В тему