4 Березня 2019
Новини

Право на освіту: в Луцьку вийшли на мітинг батьки дітей без щеплень (фото, відео)

Право на освіту: в Луцьку вийшли на мітинг батьки дітей без щеплень (фото, відео)

У Луцьку батьки дітей, яким не зробили щеплень, долучилися до Всеукраїнської акції-мітингу на захист прав дітей на освіту, свободи вибору в лікуванні та профілактиці захворювань.

Акція протесту розпочалася близько 11 години 3 березня біля Луцької міської ради, – пише ІА Волинські новини.

Як зазначають присутні, представники навчальних і медичних закладів видали необґрунтовану заборону на відвідування шкіл і садочків дітям, які не мають профілактичних щеплень.

Батьки переконують, що відстоюють законне право своїх дітей на навчання, що прописано в Конституції України та Законі України «Про освіту».

Окрім того, мітингарі переконують, що вакцинація – це ризиковане медичне втручання, яке є виключно добровільною процедурою.

Водночас батьки нагадують, що жодна епідемія в країні офіційно не оголошена, та й карантини у школах чи садках не вводять.

«Лише батьки по законодавству та совісті несуть відповідальність за життя та здоров'я своїх дітей», – зазначила одна з учасниць акції Олена Кремінь.

Олена Кремінь зауважила, що розпорядження про забору відвідувати школи і садки дітям антизаконне, адже «наші дітки здорові і можуть ходити на навчання».

«Ми проти дискримінації, проти того, щоб дітям робили вакцину без попереднього огляду. Це наше право, право батьків обирати, як уберегти дітей від захворювань. Ми не проти щеплень, а просто відстоюємо свою думку», – сказала Олена Кремінь. Вона додала, що її дітки вчаться у четвертій школі. Проте доньку вона забрала зі школи й перевела на самостійну сімейну освіту.

Одна із присутніх мам, пані Ольга наголосила, що її син раніше постраждав від щеплень. Водночас вона зауважила, що попередньо не вивчаються протипоказання діток до вакцин. «Чому я маю свою здорову дитину ставити під ризик. Не можна всіх гребти під одну гребінку. Не всім дітям можна робити щеплення від кору», - акцентувала лучанка.

«Ми приєдналися до цієї акції через дискримінацію, відсторонення діток від навчання. В інших містах є дуже багато постраждалих від вакцини», – сказала Тетяна, мама двох дітей, і додала, що проти штучних втручань.

Олена Кремінь теж відзначила, що нещеплені дітки часто набагато здоровіші за тих, які отримали вакцину. Як доказ цього вона показала медичну картку своєї дитини.

Батьки виклали свої погляди й вимоги щодо відміни заборони відвідувати навчання дітям без щеплень у зверненні, яке подадуть виконувачу повноважень Луцького міського голови Григорію Пустовіту та голові Волинської облдержадміністрації Олександру Савченку.

Як наголошують, ініціативна група батьків у Луцьку включає близько 300 членів, просто не всім вдалося приєднатися до акції.

Відзначимо, що згодом батьки планують відповідну акцію біля Волинської облдержадміністрації.

Читайте також:

Щеплення без батьків: молодь ввела нову моду

 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Волинь, щеплення, освіта, мітинги, Відео
В тему