1 Березня 2019
Новини

Російська мова на Волині ріже слух, – глава ОДА

Російська мова на Волині ріже слух, – глава ОДА

Навіть на Волині немає одностайності у галузі мови, а працівникам культури досі не вдалося вибити з народу зв’язок з Росією.

Голова ОДА Олександр Савченко розповів, як у Луцьку йому ріже слух російська мова, пише Волинь Online.

Голова ОДА вважає, що навіть Волині немає одностайності у сфері мови.

«Я приїхав з центру, вже рік за вами живу, але ріже мені слух російська мова. Особливо в парку, де гуляють рідні обкомівських працівників і згадують як жили, як все було. Якщо йдемо в Європу, давайте йти в Європу, а якщо йдемо в щось інше, опустимо руки і на цьому все закінчиться. Неправильно це все», – заявив голова облдержадміністрації під час розширеного засідання колегії управління культури, з питань релігій та національностей 1 березня у Луцьку.

Він розповів, що у країнах Прибалтики цю проблему вирішили: «Тільки вибори пройшли – своя мова. І там росіян було набагато більше, але прийняли раз і назавжди».

Пояснюючи, чому цим країнам вдалося те, що поки не вдається Україні, він зазначив, що у Прибалтиці проживають католики, в яких центр управління знаходиться у Ватикані, в Європі, а не в Москві в Росії.

«Ми не вибили з народу зв’язок з Росією. Ми з вами усіма, директорами художніх колективів, культурних закладів», – звертався він до працівників культури.

Олександр Савченко також жалівся, що був на конференції, присвяченій Союзу українок, але не бачив представниць цього союзу серед молоді. Він закликав змінюватися і не жити по-старому, адже на Волині є душа, але байдужості поки що більше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіянин підняв над будинком у Тверській області український прапор (фото)

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Волинь, Політика, суспільство, російська мова, волинь, олександр савченко
В тему