28 Лютого 2019
Новини

Що зміниться для українців у березні?

Що зміниться для українців у березні?

Весна приходить до українців з новими важливими змінами. Так, в уряді пообіцяли вже з березня підвищити пенсії, «Укрзалізниця» запустить додаткові потяги, а всіх громадян чекає додатковий вхідний.

Сайт «Сегодня» розповідає, чого очікувати від першого місяця весни.

Індексація пенсій

В Україні заплановано щорічне підвищення пенсій, з урахуванням інфляції і зростання зарплат, яке проводитиметься в автоматичному режимі. Індексація повинна відбутися вже в березні цього року – виплати зростуть для 8,1 млн пенсіонерів з 10,2 млн, яких загалом торкнеться індексація. Міністр соціальної політики Андрій Рева нещодавно заявив, що в середньому пенсії зростуть на 255 гривень. Майже два мільйони українців, яким індексація не принесе підвищення пенсій, отримають разові виплати на суму 2410 гривень. 

«Кошти розподіляться відповідно до формули, яка враховує коефіцієнт страхового стажу і коефіцієнт заробітку пенсіонера. Якщо підвищення буде менше 100 грн, то застосовуватиметься доплата до зазначеного розміру, інакше кажучи – мінімальна виплата в березні становитиме не менше 100 грн», - пояснив Рева.

Стосовно суми в 2410 гривень, то це одноразові виплати для тих людей, які мають великий страховий стаж.

«Це компенсація за 2015-2016 роки. І щоб не спровокувати інфляцію, кинувши постійні гроші, ми сказали, що так, це одноразова компенсація, але вона буде розділена. Це буде 2410 гривень. Вона буде розділена на два транші. Перший транш – 1 березня, і другий транш – з 1 квітня», - повідомив віце-прем'єр-міністр Павло Розенко.

Мінімальні пенсії будуть перераховані 2019-го ще двічі через зростання прожиткового мінімуму:

  • з 1 липня – перерахунок пенсій у зв'язку зі збільшенням прожиткового мінімуму до 1564 грн;
  • з 1 грудня – перерахунок пенсій у зв'язку зі збільшенням прожиткового мінімуму до 1638 грн.

Автоматична індексація пенсій тепер проводитиметься щорічно – це передбачено пенсійною реформою.

Монетизація субсидій

Вже на березень запланована масштабна монетизація субсидій. Українці зможуть отримати перші "живі" гроші за програмою монетизації субсидій вже 12 березня. Щоправда, стосується це тільки громадян непенсійного віку, а от пенсіонери монетизовані субсидії отримають разом з пенсіями – з 4 по 15 березня.

Виходить, що всі, хто вже подав документи для оформлення субсидії цієї зими, в березні зможуть отримати гроші від держави на власну банківську картку.

Цей етап монетизації торкнеться тих, хто вперше оформляє субсидії і подає відповідні документи, за попередніми розрахунками – це близько 100-150 тис. домогосподарств

Наприкінці березня відбудеться одна з найочікуваніших подій цього року для українців – президентські вибори. Перший тур президентських виборів запланований на останню неділю місяця, а саме на 31 березня 2019 р. Якщо кожен кандидат набере менше 50% голосів, то 21 квітня потрібен буде другий тур.

Вже 22 березня, не пізніше, ніж за вісім днів до виборів, виборчі комісії повинні отримати списки тих, хто голосуватиме. А наступного дня ці списки надаються для загального огляду, тому кожен бажаючий може звернутися на свою виборчу дільницю, де він і збирався голосувати, і уточнити, чи внесений він до списку, чи все вірно з прізвищем, ім'ям і адресою прописки.

Переведення годинників

Незважаючи на те, що ось уже не перший рік тривають дискусії про те, чи варто взагалі переводити годинник, в березні відбудеться традиційний перехід на літній час.

Останньої неділі, тобто в ніч з 30 на 31 березня 2019 року, рівно о 3-й годині, в Україні відбудеться перехід на літній час і потрібно буде перевести стрілки годинника на 1 годину вперед в и нужно будет перевести стрелки часов на 1 час вперед.

На один вихідний більше

У березні українців очікує 11 вихідних днів. Крім звичайних вихідних, відпочинок заплановано і на 8 березня – п'ятницю, коли святкується Міжнародний жіночий день.

Відпрацьовувати додатковий вихідний українцям не доведеться і, таким чином, відпочивати можна буде цілих три дні – з 8 по 10 березня включно.

Додаткові потяги

Якраз до Міжнародного жіночого дня – 8 березня, "Укрзалізниця" призначила 17 додаткових потягів на найпопулярніші напрямки. Вони їздитимуть з Києва до Львова, Ковеля, Ужгорода, Чернівців, Дніпра, Одеси, Івано-Франківська, Миколаєва і т.д.

Тепла і сонячна погода

Розпочнеться березень 2019 року з відчутного тепла. Синоптики прогнозують, що температура по всій території України досягатиме 4-6 градусів вище нуля. У середині місяця до України і зовсім прийде істотне потепління, а стовпчики термометрів піднімуться до +15 градусів вдень і до + 4-8 вночі.

У другій половині березня очікуються невеликі дощі. Загалом же погода обіцяє бути сонячною, без серйозних похолодань.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Політика, суспільство, українці, весна
В тему