28 Лютого 2019
Новини

Риболовля в Азовському морі: Україна і Росія узгодили правила

Риболовля в Азовському морі: Україна і Росія узгодили правила

Риболовлю в Азовському морі забезпечуватиметься в рамках чинного законодавства.

Україна та Росія підписали протокол спільної комісії з використання біоресурсів Азовського моря в 2019 році. Про це повідомила прес-служба Державного агентства рибного господарства України.

Спільно з комітетом РФ з питань рибальства протягом минулого року досягли передбачених за міжнародними договорами домовленостей щодо обсягів і правил господарської діяльності в Азовському морі, але протокол спільної комісії до останнього часу не був підписаний. Через це, пояснюють в агентстві, виникли підстави звинувачувати українських рибалок у незаконному вилові риби на Азові та затримувати їх силовикам РФ.

«У такий спосіб РФ може отримати додатковий важіль для загострення соціальної напруженості у важливому для України регіоні, де рибальство є одним із основних видів діяльності. Також це надасть Російській Федерації підстави стверджувати, що Україна не виконує взятих на себе зобов’язань за міжнародними договорами», – мотивували у ДАРГ потребу підписання протоколу.

Зі слів голови Держрибагентства Ярослава Бєлова, документ у підсумку було підписано.

«Після тривалих консультацій з відповідними органами виконавчої влади було вирішено направити протокол на підпис російській стороні дипломатичними каналами для того, щоб українські рибалки змогли й надалі здійснювати вилов водних біоресурсів в Азовському морі у рамках правового поля. Також направлений на підпис протокол надає низку переваг для України. Одна з таких – розподіл квоти вилову бичка в обсязі 9 тис. тонн для України та 6 тис. тонн для РФ. Крім того, протоколом оговорено питання передачі затриманих рибалок тій стороні, до громадянства якої вони належать. Це має сприяти збільшенню рівня безпеки українських рибалок у ході здійснення ними господарської діяльності. Протокол підписано дипломатичними каналами», – розповів посадовець.

У 2018 році Україна в Азовському морі виловила 21,3 тис. тонн водних біоресурсів. Промисел в Азовському морі здійснювали 90 українських суб’єктів господарювання, які залучали до рибальської діяльності понад 3 670 людей та експлуатували на промислі 811 плавзасобів. Орієнтовно така ж чисельність працівників минулого року здійснювала переробку водних біоресурсів, вилучених в Азовському морі.

Читайте також:

Українським полоненим морякам продовжать термін утримання, – адвокат

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ, Україна, азовське море, риболовля
В тему