25 Лютого 2019
Новини

Повідомили, які траси можуть стати платними і скільки будуть коштувати

Повідомили, які траси можуть стати платними і скільки будуть коштувати

В «Укравтодорі» назвали напрямки, які можуть стати першими платними дорогами в країні.

«Сьогодні» з'ясувало, скільки може коштувати такий проїзд.

Дороги

Голова «Укрдорінвест» Олена Криворучко днями розповіла, що «Укравтодор», разом зі Світовим банком, проаналізував 10 доріг, які можна вдосконалити або перебудувати.

З них виділили три напрямки, у яких є потенціал стати першими концесійними або, простіше кажучи, платними дорогами України.

Серед них, наприклад, напрямок Київ – Біла Церква.

За словами Криворучко, щоб побудувати за цим маршрутом нову дорогу, потрібні $ 535 млн і три роки. При цьому, ввівши плату за проїзд, інвестор зможе повертати трохи більше 5% (майже $ 27 млн) на рік.

Другий варіант, за словами чиновниці: 60 км на ділянці Львів – Краковець.

На будівництво нової дороги тут знадобляться $ 290 млн і два роки, а заробляти інвестори зможуть по $ 4 млн на рік.

Нарешті, в напрямку Львів – Тернопіль можна розширити дорогу з двох смуг до чотирьох.

На це знадобляться $ 293 млн і, за оцінками експертів, близько трьох років. Заробляти підрядники на цій дорозі зможуть по $ 35 млн на рік.

Однак, за словами Криворучко, складнощі полягають не тільки в тому, щоб знайти інвесторів для цих проектів, а й в тому, щоб подолати небажання простих українців користуватися платними дорогами. Особливо з урахуванням того, що при появі платних магістралей завжди повинні бути безкоштовні альтернативи.

За 4 літри бензину

Але, за словами транспортного експерта Олександра Кави, проблема полягає не в тому, щоб залучити українців до використання платних доріг.

«У нас проблема зараз в іншому – нам потрібно зацікавити інвесторів приходити і вкладати гроші в такі проекти. А потім вже інвестор сам знайде можливість переконати громадян користуватися цією», – пояснює він.

Експерт не виключає, що підрядники, щоб привернути автомобілістів, пропонуватимуть різні тарифні плани – наприклад, суттєві знижки для тих, хто користується дорогою часто. При цьому, на думку Кави, проїзд дорогою Київ – Біла Церква (відстань становитиме приблизно 60 км) може коштувати приблизно як 2-3, а максимум 4 літри бензину. Тобто проїзд по цій дорозі коливатиметься від 60 до 120 грн. Щоправда, розповів експерт і про проблеми, які існують сьогодні.

«Наприклад, дорога від Львова до польського кордону (Львів – Краковець. – Авт.). Там зараз камінь спотикання – контрольно-пропускний пункт. Потрібно вирішувати питання з митницею, а також Польщею з приводу створення максимально швидкої процедури контролю. Адже якщо людина заплатить за дорогу, проїде нею, заощадить півгодини свого часу, а потім 6 годин стоятиме на кордоні – це нікого не стимулюватиме цією дорогою користуватися», – резюмує фахівець.

В цьому році влада обіцяє 185 км капітально відремонтованих трас і тисячі кілометрів «латаних».


Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, суспільство
В тему