21 Лютого 2019
Новини

У лісах Волині через спалах свинячої чуми відстріляли півтисячі диків

У лісах Волині через спалах свинячої чуми відстріляли півтисячі диків

Черговий випадок африканської чуми свиней в області зафіксували на Ківерцівщині в першій декаді лютого. 

Зважаючи на небезпечність захворювання, сьогодні, 21 лютого, під керівництвом голо губернатора Олександра Савченка проблему обговорили на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, повідомили у відділі інформполітики ОДА.

Для початку начальник ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області Богдан Лозинський проаналізував епізоотичну ситуацію в Європі. Зокрема, наголосив, що АЧС минулого року фіксували в Польщі, Литві, Латвії, Естонії та Румунії. Щодо України, то в 2018 році виявлено 145 випадків, з них 13, або 10%, – на сусідній Рівненщині.

Потому Лозинський прозвітував про виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 21 червня 2018 року № 371 «Про заходи з локалізації та ліквідації спалаху африканської чуми серед диких свиней у Любомльській РО УТМР (Замлинське лісництво) Любомльського району та посилення заходів з недопущення розповсюдження захворювання на території області».

За його словами, безпосередньо в мисливському господарстві відстріляли 10 кабанів, а в зоні захисту – ще 15. Результати дослідження були негативними, тому карантин зняли. Окрім того, в усіх районах області проводили низку заходів з недопущення поширення африканської чуми свиней. Постійно моніторили ситуацію. Відтак утричі збільшили відстріл диких кабанів. Це вимушений захід, до якого вдаються у всьому світі. Загалом відстріляно 531 особину. У відібраному біоматеріалі вірус АЧС не виявлено.

«З іншого боку, в Шацькому, Ківерцівському, Ратнівському, Іваничівському, Луцькому, Володимир-Волинському, Любешівському та Турійському районах відстріляло від 5 до 18%. Цей показник недостатній для попередження поширення хвороби», – наголосив він.

Останній випадок АЧС виявив при обході єгер ГО ТМР «Горинь» у лісосмузі на території мисливських угідь поблизу села Скреготівка Ківерцівського району, там  тривають відповідні превентивні заходи, зокрема подвірні обстеження свинопоголів’я в селах Берестяне, Грем’яче, Сильне, Городище, Скреготівка, Карпилівка, Холоневичі, Знамирівка. Станом на 21 лютого 2019 року обстежили 1 тис. 274 двори, де вирощують 1 тис. 957 голів свиней. Хворих та трупів тварин не виявили. Так само, як і в інших мисливських угіддях району.

Крім того, у восьми населених пунктах вже провели сходини селян, де детально розповіли про небезпеку поширення хвороби. Моніторинг ситуації продовжується.

«Регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій – це дуже дієвий орган. Адже прийняті рішення виконують беззаперечно. Тому не будьте байдужі! Африканська чума свиней дуже серйозне захворювання. І ми не можемо допустити її поширення на Волині», – резюмував Савченко.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Волинь
В тему