На Тернопільщині за незрозумілих причин спрацювала сигналізація оповіщення про радіаційну небезпеку.
Хоча ця помилка не завадила кільком місцевим ЗМІ розповсюдити фейкову новину та навести паніку серед мешканців – пише 24 канал.
Так, тривожне повідомлення перервало ефір Українського радіо. У ньому йшлося про те, що підвищений рівень радіації на Тернопільщині начебто зумовлений її витоком на одній з АЕС.
![](https://t1.ua/prm_mat/kazanova.jpg)
![](https://t1.ua/prm_mat/kazanova_mob.jpg)
Проте влада області запевняє: жодної небезпеки немає, а інформація не відповідає дійсності. Фейкове сповіщення спростували і в управлінні ДСНС, і в Тернопільській облдержадміністрації.
«Шановні мешканці Тернопільщини! У засобах масової інформації з'явилось повідомлення щодо радіаційної небезпеки. Ця інформація – фейк. Радіаційна ситуація в області в нормі. На АЕС Хмельницької та Рівненської областей без надзвичайних подій», – спростував поширене тернопільськими ЗМІ повідомлення глава ДСНС на Тернопільщині Віктор Маслей.
Надзвичайники додають, що походження фейку мають згодом з’ясувати й провести службове розслідування.
«Зазвичай, таке оповіщення проводить Управління з надзвичайних ситуацій облдержадміністрації. Чому і як з'явилося в ефірі це повідомлення, – з'ясують згодом. Наразі просимо жителів області заспокоїтись», – зазначила речниця Тернопільського ДСНС.
Спростували інформацію про радіаційну небезпеку і на радіо, де вперше з’явилось повідомлення.
«Українське радіо Тернопіль сьогодні не передавало ніякої інформації, яка стосується радіаційної небезпеки. Те, як такі повідомлення потрапили в ефір, наразі з'ясовують», – написала у соцмережі продюсер обласного радіо Ірина Моргун.
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.