15 Лютого 2019
Новини

Львівська бабачиха, якій шукають кавалера, почула весну

Львівська бабачиха, якій шукають кавалера, почула весну

Вже одинадцятий рік поспіль 15 лютого, у свято Стрітення Господнього, бабаки, які живуть у Львівському міському дитячому еколого-натуралістичному центрі віщують прихід весни.

Сьогодні львівська бабачиха Маруся спрогнозувала ранню весну, - передає кореспондент ІА ZIK.

Чотирирічна бабачиха Маруся прокинулася сама напередодні. У цей час її подруга, інша бабачиха, ще спить. Сьогодні Маруся своєї тіні не побачила, оскільки день похмурий, а відповідно, за народними прикметами, це означає, що зима довго не затягнеться.

«Виглядає так, що весна все-таки буде ранньою і наступить через приблизно чотири тижні. Тобто усередині березня можна сподіватися на стійке тепло», – прокоментував директор Львівського міського дитячого еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович.

Також він пояснив, що традиційний свист бабаків, яким вони, власне, «віщують» весну – це їхня реакція на стрес.

«Так вони себе ведуть у природі. Нора є темною і більш теплою, і коли вони виходять з нори на світло, от така у них реакція – вони починають свистіти. Потім нервова система заспокоюється і вони перестають це робити», – зазначив він.

Кажуть, Маруся вже звикла до уваги і телекамер, однак на руки її сьогодні не брали, щоб не збільшувати для тваринки стрес.

Також в еколого-натуралістичному центрі розповіли, що шукають для Марусі нового кавалера і вже навіть мають попередні домовленості. У березні сподіваються отримати остаточну відповідь з Дніпра. Також Маруся незабаром може отримати нову подругу.

Нагадаємо, раніше харківський бабак Тимко прогнозував, що на швидкий прихід весни розраховувати не варто. 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, львів
В тему