6 Лютого 2019
Новини

Порошенко заступився за Супрун: «Вона має повну мою підтримку»

Порошенко заступився за Супрун: «Вона має повну мою підтримку»

Глава держави вступився за виконувачку обов’язків міністра охорони здоров’я.

Президент Петро Порошенко нагадав, що надав Уляні Супрун громадянство України перед тим, як вона стала виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я, повідомляє «Українська правда».

Про це він заявив, виступаючи на щорічному прийомі компаній-членів Американської торговельної палати в Україні.

«Я як президент коментувати рішення суду за законом не маю права», – зазначив Порошенко.

«Пані Супрун має повну підтримку президента України. Я дуже ціную, що ми разом із пані Супрун, із урядом і парламентом, зробили в напрямку медичної реформи. Я дуже ціную ту допомогу, яку я отримую в питаннях запровадження сільської медицини», – додав він.

Глава держави зазначив: «Значною мірою успіхи, коли Україна піднялася зі 153-го місця у рейтингу doing business на 71-е, і ми точно продовжуємо рухатися далі – це досягнення нашої спільної команди. І я дуже ціную, що 10 сходинок, на які Україна піднялася у Transparency International, – це досягнення нашої спільної команди».

«Я пишаюся тим, що започаткував судову реформу. Перша інстанція ще не пореформована, але я не маю жодного сумніву, що пореформований Верховний Суд встановить істину», – сказав Порошенко.   

«Хочу наголосити і нагадати, що питання громадянства належить до виключної компетенції президента України. Я нещодавно мав зустріч із пані Уляною – і наголошую: пані Уляна є громадянкою України відповідно до указу, який підписав президент Петро Порошенко», – заявив він.

Нагадаємо:

  • У 2013 році американка з діаспори Уляна Супрун із чоловіком приїхали до України. 11 липня 2015 року Порошенко підписав укази про прийняття до громадянства України подружжя Уляни та Марка Супрунів.
  • 27 липня 2016 року Кабінет Міністрів України призначив Уляну Супрун виконувачем обов’язків міністра охорони здоров’я.
  • Опоненти дорікали їй американським громадянством, попри (або через) реформи у сфері здоров’я, але сама Супрун запевняла, що отримала українське громадянство відповідно до законодавства України. МОЗ стояло на тому ж.
  • 5 січня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва тимчасово заборонив Уляні Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я, частково задовольнивши позов нардепа-«радикала» Ігоря Мосійчука, одним із аргументів якого було громадянство США.
  • У Міністерстві охорони здоров’я консультуються з юристами через це, а члени Кабінету Міністрів висловили підтримку Супрун та реформам.
  • Активісти оголосили про акцію на підтримку Супрун, яка пройде 15 лютого біля Окружного адмінсуду Києва.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Політика
В тему