31 Січня 2019
Новини

П’ятирічний волинянин – бронзовий призер Всеукраїнської олімпіади з ментальної арифметики

П’ятирічний волинянин – бронзовий призер Всеукраїнської олімпіади з ментальної арифметики

В Українському Домі в Києві відбулася II Всеукраїнська олімпіада з ментальної арифметики «SMARTUM TERRITORY 2019».

Цей унікальний проект щорічно збирає понад півтисячі дітей від 5 до 16 років з усіх куточків України, котрі прагнуть удосконалюватися та бути кращими в своїй країні в галузі ментальної арифметики, – пише ІА  ВолиньPost.

Цього року в олімпіаді взяли участь юні дарування з академії ментальної арифметики Володимира-Волинського. У їх числі – п’ятирічний Богдан Венгловський, який здобув третє місце у змаганнях.

Довідка.

Ментальна арифметика – це японська методика розвитку інтелектуальних здібностей дитини за допомогою обчислень на спеціальних рахунках «соробан», які іноді називають «абакус».

Абакус має прямокутну раму, яка містить 23-31 спицю, на кожній з яких нанизано по 5 кісточок, розділених поперечною перекладиною.

Над нею знаходиться одна кісточка, яка позначає «п’ятірку», а під нею – 4 кісточки, що позначають одиниці. Пересувати кісточки необхідно тільки двома пальцями – великим і вказівним.

Рахунок на соробані починається з найпершої спиці справа. Вона позначає одиниці. Спиця, що знаходиться зліва від неї – десятки, наступна за нею – сотні і т.д.

Роблячи дії з числами в розумі, діти уявляють собі абакус і за секунди ментально складають, віднімають, множать і ділять будь-які числа – хоч тризначні, хоч шестизначні.

Коли діти тільки вчаться всім цим діям, то рахують безпосередньо на соробані, перебираючи пальцями кісточки. Потім вони поступово переходять із соробана на «ментальну карту» – картинку, яка зображує їх.

На цьому етапі навчання вони перестають використовувати абакус і починають представляти в розумі, як вони пересувають кісточки на ньому. Потім, діти перестають користуватися і ментальною картою, починаючи повністю візуалізувати собі соробан.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Волинь
В тему