29 Січня 2019
Новини

Лікарні не отримуватимуть коштів за неякісну роботу

Лікарні не отримуватимуть коштів за неякісну роботу

Медичні заклади, які неякісно надаватимуть допомогу пацієнтам, залишаться без коштів.

Про це заявив речник МОЗ Олександр Ябчанка, – повідомляє Укрінформ.

«Національна служба здоров’я України має конкретні вимоги щодо якості медичних послуг. Якщо медичний заклад працює неякісно, то НСЗУ не купуватиме у нього послуги. В іншому закладі купуватиме. Органи місцевого самоврядування мають чіткі, зрозумілі вимоги щодо якості роботи медичного закладу, зокрема, що має бути у лікарні, без чого не можна надати медичну послугу. Секрет успіху трансформації охорони здоров’я у тому, щоб кожен виконав частину своєї роботи, зокрема, медики та органи місцевого самоврядування», – сказав Ябчанка.

Як повідомляв Укрінформ, НСЗУ виплатила перший у 2019 році мільярд медичним закладам, що уклали договір зі службою. Кошти надійшли на рахунки 891 медичного закладу.

НСЗУ – фінансовий партнер медичних закладів. Вона замовляє та оплачує медичні послуги і лікарські засоби за програмою медичних гарантій. У 2018 році відбувся перехід на нову систему фінансування закладів первинки, а в 2019 році – амбулаторна та стаціонарна спеціалізована допомога. Реімбурсація теж буде іти через НСЗУ. Тобто, будуть укладатися договори з аптеками, там люди отримуватимуть ліки за безоплатними рецептами, а НСЗУ платитиме за це аптекам. Діяльність НСЗУ координується урядом.

Читайте також: На Волині нові головні лікарі онкодиспансера й інфекційної лікарні

 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему