22 Січня 2019
Новини

Червонокнижний гість: у Житомирі зловили кульгаву рись (фото)

Червонокнижний гість: у Житомирі зловили кульгаву рись (фото)

У понеділок, 21 січня, житомирські зоозахисники влаштували лови на велику кішку, яка розгулювала гідропарком.

Про це Житомир.info розповів держінспектор з охорони навколишнього природного середовища Державної екологічної інспекції України Віктор Радушинський.

«21 січня у гідропарку відловили поранену рись – червонокнижну тварину. У неї перелом правої передньої лапи. Фахівці встановили, що це самець, він кастрований. Тобто, ймовірно, його ще кошеням хтось відловив і забрав з дикої природи», – розповів Віктор Радушинський.

За його словами, наразі потрібно вилікувати цю тварину, а потім прийматиметься рішення про її подальшу долю.

житомир

«Зараз потрібно вилікувати, а далі, найпевніше, відправимо рись до Рівненського зоопарку. Спершу думали випустити в Поліський заповідник, де живе шість – вісім рисей. Однак з’ясувалось, що повертати в дику природу цю тварину недоцільно: фахівці встановили, що самець – кастрований, тож потомства не дасть. І ріс він, мабуть, не на волі», – розповів еколог.

За його словами, у 2018 році в Житомирській області налічувалось 34 особини рисі, яка внесена до Червоної книги.

У центрі захисту тварин розповіли подробиці про відловлену у гідропарку рись.

«Сьогодні до нашого підприємства, особисто до мене, звернувся державний екологічний інспектор Поліського округу з проханням допомогти у відлові рисі звичайної, яка була знайдена біля санаторію «Лісовий берег», на території вертебрологічного центру в Житомирі. Незрозуміло, звідки вона з’явилася, але вона була ручною, оскільки минулого тижня надходила заявка щодо її втрати невідомою особою. Сьогодні ми відразу зреагували, виїхали, відловили її. Була підозра на перелом лапи. Наші працівники доставили рись до травматолога агроекологічного університету, який зробив попередній огляд і дійшов висновку, що перелому немає, є невеликий вивих. Декілька днів вона перебуватиме під наглядом ветеринара, але паралельно будемо проводити організацію і оформлення необхідних документів, аби передати її згідно із законодавством у заповідник чи інше місце. Жодної інформації заявник не надав. Цей вид занесений до Червоної книги, і за несанкціонований відлов і утримання передбачена адміністративна відповідальність», – розповіла керівник КП «Центр захисту тварин» Олександра Мельник.

дика кішка

Рись Житомир

тварина Житомир

Житомир дикі звірі

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Фото
В тему

Останні матеріали