21 Січня 2019
Новини

Українці їдять неякісну російську гречку, яку завозять за тіньовими схемами, – експерти

Українці їдять неякісну російську гречку, яку завозять за тіньовими схемами, – експерти

Вітчизняні сільгоспвиробники продовжують скорочувати посіви гречки через масовий завіз неякісної та дешевої крупи походженням з Росії.

Про це свідчать результати опитування, проведеного серед учасників громадської спілки «Всеукраїнська Аграрна Рада» (ВАР), - пишуть «finance.ua».

«У 2018 році ми скоротили посіви гречки на господарстві майже вдвічі – до 149 га. А в цьому році вже взагалі не плануємо вирощувати гречку, тому що це нерентабельно. Неякісна російська гречана крупа завозиться на вітчизняний ринок за ціною близько 10,5 тис. грн за тонну. І для того, щоб український продукт зовсім не втратив конкурентоспроможність на полицях магазинів, виробники вимушені реалізовувати гречку на круп’яні заводи за ціною близько 6,5-7 тис. грн за тонну. Але ця сума не покриває витрат на виробництво», – повідомив учасник ВАР Микола Малієнко.

Заступник голови ВАР Денис Марчук зазначив, що, згідно з даними Міністерства аграрної політики і продовольства, вітчизняні аграрії у 2018 році скоротили виробництво гречки порівняно з 2017-м на 30% – до 0,13 млн тонн. При цьому засіяно гречкою у 2018 році було 104,6 тис. га, тоді як у 2017 цей показник становив 184,8 тис. га.

«Важливо відмітити, що неякісна гречка походженням з РФ завозиться в Україну за тіньовими схемами. Значні об’єми цієї продукції постачаються з Казахстану. Загалом, частка російської крупи на вітчизняному ринку сягає близько 45-50%», – сказав Марчук.

Вимушене скорочення посівів гречки, у свою чергу, ставить під удар українську галузь бджільництва, оскільки заміни цій культурі як медоносу не існує. 

За повідомленням президента Асоціації фермерів і приватних землевласників України Івана Томича, обвал цін на українську гречку стався через те, що на територію України почали масово завозити сировину гречки з Росії. А на українській території її лише обробляють. Саме тому навесні більшість українських аграріїв може просто відмовитись витрачати гроші на посіви гречки.

Частка російської крупи на українському рику досягла близько 45-50%. Загальний обсяг імпорту гречаної крупи з Росії, включаючи «тіньові» поставки, становить не менше 50 тис. тонн. Тоді як, українські заводи в минулому році виробили - 55 тис. тонн крупи.

Саме тому за 2-018 рік у відсотках найбільше подешевшали цибуля – на 32%, гречка – на 26%, цукор – на 9%, капуста – на 8% і м’який сир – на 5%. Доступнішим на 6,2 гривні став кілограм гречки. 

 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Світ, кримінал
В тему