20 Січня 2019
Новини

На ранок 21 січня українці спостерігатимуть затемнення «кривавого» Супермісяця

На ранок 21 січня українці спостерігатимуть затемнення «кривавого» Супермісяця

Ранком 21 січня українці зможуть спостерігати за дивовижним явищем на небі. А саме за затемненням «кривавого» Супермісяця.

Прогноз щодо прийдешнього місячного затемнення повідомив вчений Головної астрономічної обсерваторії НАН України Іван Крячко, інформує ЗІК.

«Навіть «совам» інколи треба вставати до сходу Сонця. Усім, хто не спатиме на світанку 21 січня поточного року, раджу подивитися на затемнений Місяць. Це буде красиве видиво, бо диск Місяця під час повної фази затемнення висітиме низько над видноколом і здаватиметься неприродно великим ще й тому, що через 13 годин потому він пройде повз Землю майже на мінімальній з можливих відстаней. Таке явище віднедавна називають Супермісяцем», – написав він.

Вчений також опублікував інфографіку про обставини повного місячного затемнення для його спостереження в Україні.

місячне затемнення

З астрономічної точки зору – це досить стандартне явище, яке буває 4-5 разів на рік. Проте це затемнення відзначиться кількома особливостями.

Існує повір’я, що Супермісяць у кілька разів підсилює усі магічні властивості, тому не прогавте шанс змінити життя на краще.

По-перше, йдеться про Супермісяць – це явище, коли повний Місяць наближається до Землі.

Таке явище, забігаючи наперед, у 2019 році можна буде спостерігати у січні, лютому та березні.

По-друге, це місячне затемнення буде «кривавим», але не треба лякатися – йдеться про оптичний ефект і червонуватий відтінок Місяця під час затемнення. Виглядатиме це видовищно, адже спочатку на небі виднітиметься величезний білий Місяць (який буде на 14% більшим та втричі яскравішим, ніж зазвичай), який потім потрапить у тінь Землі. Атмосфера нашої планети поглине сонячне світло та залишить лише червону частину спектра, саме вона і надасть «кривавість» затемненню.

Читайте також:

Вперше в історії сфотографували панораму «темного» боку Місяця (фото)

 

 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему

Останні матеріали