3 Січня 2019
Новини

Депутати «залізли в ліжко», або як українців підставили в новому «секс-законі»

Депутати «залізли в ліжко», або як українців підставили в новому «секс-законі»

З 11 січня в Україні практично будь-який статевий акт вважатимуть зґвалтуванням.

Натомість побої взагалі не можуть бути свідченням сексуального насильства, - йдеться в матеріалі "Апострофа".

Зокрема, як зазначає автор, проблема в тому, що в статті Кримінального кодексу про зґвалтування весь упор тепер робиться на отримання добровільної згоди, в той час як фактор фізичного насильства фактично виключений із законодавства.

Якщо зараз, наприклад, побої на тілі жертви однозначно свідчать про факт зґвалтування, то в майбутньому не буде ніякої різниці, є синці на тілі чи ні, якщо було отримано добровільну згоду при супутніх обставин.

При цьому жертві насильника ще потрібно буде довести, що згоди не було.

У підсумку, абсолютно будь-який статевий акт з проникненням, навіть між законним подружжям, потенційно може вважатися зґвалтуванням.

У той же час, професор кафедри кримінального та кримінально-процесуального права НаУКМА Микола Хавронюк, переконаний, що в справах про зґвалтування головну роль все одно відігратимуть докази.

"Кримінальний кодекс - це одне, але є ще Кримінальний процесуальний кодекс, який вимагає доказів. Докази повинні бути в будь-якому випадку. Одного заяви особи про те, що воно не давало згоди, абсолютно недостатньо, щоб засудити іншу особу", - заявив Хавронюк.

За його словами, відсутність згоди необхідно буде довести точно так же, "як раніше ми доводили наявність насильства, або якогось стану, при якому жертва не могла усвідомлювати, що з нею відбувається".

 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему

Останні матеріали