28 Грудня 2018
Новини

В Україні підтримали заборону використовувати тварин в цирку

В Україні підтримали заборону використовувати тварин в цирку

Кабінет міністрів розглянув і схвалив запропоновані Міністерством екології та природних ресурсів України зміни до законодавства, яке стосується захисту тварин від жорстокого поводження.

Про це повідомляє прес-служба відомства.


 «Уряд підтримав наш законопроект, який врегульовує низку питань щодо захисту тварин від жорстокого поводження. Зокрема, і заборона використання диких тварин в цирку з перехідним періодом 5 років», - сказав міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

 Він зазначив, що цей час знадобиться для вироблення механізму передачі диких тварин в природно-заповідний фонд і визначення подальшого місця проживання тварин.

 «Ми не можемо в один день заборонити використання тварин, не подумавши, що буде з ними далі, хто їх буде утримувати і годувати.  Україна - не перша країна, яка проходить цей шлях. Я також розумію, що ми отримаємо великий опір від людей, не готових відмовитися від експлуатації тварин на картинах. Ми готові до цього протистояння. В кінцевому підсумку, в світі є кілька десятків країн, які відмовилися від цирку і Україна має всі шанси поповнити їхні ряди. Попереду розгляд проекту закону у Верховній Раді України», - сказав міністр.


Він також зазначив, що проблема неадекватного поводження з тваринами назріла давно і поширюється далеко за межі цирку. Зокрема, йдеться про утримання диких тварин у приватному секторі та розподілі повноважень між органами влади, наділеними повноваженнями застосувати санкції по відношенню до безвідповідальних власникам.

«Уряд сьогодні підтримало запропоновані нами зміни до Кодексу про адміністративні порушення та Кримінального кодексу України, які нарешті розмежовують повноваження по розгляду справ про адміністративні правопорушення щодо жорстокого поводження з тваринами», - сказав Семерак.

Згідно із запропонованими змінами, розгляд справ про адміністративні порушення щодо диких тварин віднесено до компетенції Державної екологічної інспекції України, а щодо домашніх і безпритульних - до Національної поліції України.


Також Міністр екології повідомив, що в даний час в Україні ніхто не володіє інформацією про реальну кількість диких тварин, які є в приватній власності, тому Мінприроди виступає за створення Єдиного електронного реєстру з обліку диких тварин, куди їх власники в обов'язковому порядку будуть змушені вносити всі  дані, а також ініціюють розробку Порядку вилучення диких тварин у недобросовісних власників.

За даними Мінприроди, офіційно виступу диких тварин в цирку заборонені в Австрії, Бельгії, Болгарії, Хорватії, Данії, Латвії, Нідерландах, Румунії, Словенії, Фінляндії, Швеції. У Болівії, Греції, Данії, на Кіпрі і Мальті заборонені циркові виступи та диких, і домашніх тварин. В Угорщині та Португалії заборонено використання диких тварин у цирку, які включені до Списку CITES I.

 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему