15 Грудня 2018
Новини

Обраний Голова Єдиної помісної української церкви: найцікавіші факти про митрополита Епіфанія

Обраний Голова Єдиної помісної української церкви: найцікавіші факти про митрополита Епіфанія

Сьогодні, 15 грудня, Об’єднавчий Собор у Києві обрав єпископа УПЦ КП Епіфанія главою помісної православної церкви в Україні. Пропонуємо ознайомитись із найцікавішими фактами з біографії  39-річного митрополита Переяславського і Білоцерківського.

Так, новообраний намісник патріарха Філарета ще п’ять років тому, у 2013-му, заявив, що «рано чи пізно, але народ України матиме свою Помісну Православну Церкву, як має державу, президента, уряд, армію, гімн, герб, прапор... Це неминуче».

Що відомо про главу єдиної православної церкви України

Єпіфаній (у миру Сергій Петрович Думенко) народився 3 лютого 1979 року в селі Вовкове Іванівського району Одеської області. Його дитинство і юність пройшли на Буковині.

Після школи Думенко вступив до Київської Духовної Семінарії, яку закінчив у 1999 році з першим розрядом.

Згодом вступив на навчання в Київську Духовну Академію, випускником якої став у 2003 році зі ступенем кандидата богослов'я за дисертацію "Формування церковно-канонічних збірників у Донікейський період і їх характеристика".

З 2003 до 2005 викладав у Рівненській духовній семінарії УПЦ КП, також обіймав посаду секретаря-референта Рівненського єпархіального управління та особистого секретаря митрополита Рівненського та Острозького Даниїла (Чокалюка).

Був редактором інтернет-порталу "Рівне Православне" і членом редколегії церковно-релігійної газети "Духовна нива". Є членом Національної спілки журналістів.

Рік жив у Греції, де стажувався в Афінському національному університеті на філософському факультеті.

Із благословення Святійшого Патріарха Філарета 21 грудня 2007 року в Михайлівському Золотоверхому монастирі був пострижений у чернецтво з ім'ям Епіфаній на честь святителя Епіфанія Кіпрського.

6 січня 2008 висвячений патріархом Філаретом у сан ієродиякона, а 20 січня 2008 року — в сан ієромонаха.

У січні 2008 року призначений секретарем патріарха Київського і всієї Русі-України Філарета.

Рішенням Архієрейського собору УПЦ КП від 28 червня 2013 року возведений у сан митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського і призначений Патріаршим намісником із правами єпархіального архієрея.

Рішенням Священного Синоду УПЦ КП від 13 грудня 2017 Єпіфаній отримав титул митрополит Переяславський і Білоцерківський.

Крім багатьох церковних нагород, удостоєний державних орденів "За заслуги" II і III ступенів, почесної грамоти Кабінету міністрів, нагород Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, командування Сухопутних військ ЗС України та ін.

Молодий митрополит має стрімку кар’єру

Порівняно молоді літа митрополита Епіфанія компенсуються стрімкою кар'єрою та п'ятьма роками роботи заступником патріарха Філарета.

На відміну від багатьох колег в українських церквах, які навчались у Росії, майбутній предстоятель освіту здобував в Україні та у Греції.

Епіфанія називають людиною, яка була віддаленою від основних груп впливу в церкві та близькою до патріарха. Його знання грецької мови може бути суттєвим плюсом у світлі стосунків з Константинополем, адже все спілкування відбуватиметься цією мовою.

З іншого боку, Вселенський патріархат може вбачати в Епіфанії своєрідну "тінь" Філарета та його неформальне "продовження", що, імовірно, не надто подобається Константинополю.

Але справа зроблена, Епіфаній вже є обраним предстоятелем майбутньої помісної православної церкви в Україні й саме він 6 січня під час співслужіння з Вселенським патріархом Варфоломієм отримає томос про автокефалію.

Після цього вже можна буде говорити про остаточне постання нової помісної православної церкви.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему