12 Грудня 2018
Новини

Українцям не уникнути підвищення пенсійного віку, - Світовий банк

Українцям не уникнути підвищення пенсійного віку, - Світовий банк

Якщо зростатиме тривалість життя в Україні, уникнути підвищення пенсійного віку не вдасться.

"Зараз людина з мінімальним стажем може виходити на пенсію в 60 років. Це досить низький рівень. Із часом пенсійний вік буде підвищуватися", - розповів старший економіст Світового банку Олексій Случинський, пише Економічна правда.

За його словами, деякі країни поки не підвищують пенсійний вік. Однак вони вже прийняли рішення зробити це, наприклад, за 5 років.

"Це дозволяє людям перебудуватися і пристосуватися до нових правил. Україна поки вирішила це питання креативно і, на мій погляд, конструктивно. Водночас до цього питання ще повернуться", - наголосив Случинський.

Він додав, що Україна знаходиться у перехідному періоді підвищення необхідного страхового стажу та віку виходу на пенсію.

В Україні з 1 січня 2019-го на пенсію в 60 років зможуть вийти тільки ті, хто заробив як мінімум 26 років стажу. Іншим доведеться трудитися до 63 і навіть 65 років. Із 2019-го всі, хто заробив менш як 15 років стажу, не можуть претендувати на пенсію. Про це йдеться в прийнятому законі "Про підвищення пенсій".

 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, економіка
В тему